Kırşehir’de akıllı su sayacı uygulaması başladı

Kırşehir’de akıllı su sayacı uygulaması başladı

11.02.2015

  Kırşehir’de akıllı su sayacı uygulaması başladı  Kırşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda yılbaşından itibaren Kırşehir’de akıllı su sayaç uygulaması başlarken, ön ödemeli kartlı sayaca geçiş yapanlar yüzde 10 indirimden yararlanacak…   KIRŞEHİR Belediyesi tarafından 2015 yılı itibariyle akıllı su sayacı uygulaması başlatıldı. Kırşehir Belediyesi’nce ön ödemeli elektronik kartlı sayaç için iki firmaya yetki verilirken, […]

 

sayaç haberKırşehir’de akıllı su sayacı uygulaması başladı

 Kırşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda yılbaşından itibaren Kırşehir’de akıllı su sayaç uygulaması başlarken, ön ödemeli kartlı sayaca geçiş yapanlar yüzde 10 indirimden yararlanacak…

 

KIRŞEHİR Belediyesi tarafından 2015 yılı itibariyle akıllı su sayacı uygulaması başlatıldı.
Kırşehir Belediyesi’nce ön ödemeli elektronik kartlı sayaç için iki firmaya yetki verilirken, yetkili Manas ile Elektro Med firmaları tarafından elektronik sayaçlar 200 TL’den satılıyor.
Ön ödemeli elektronik kartlı su sayacı uygulamasının hem vatandaşların, hem de Belediye’nin menfaatine olacağını belirten Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Sulu, şunları söyledi:
“Kırşehir Belediyesi olarak Belediye Meclisimizin 3 Temmuz 2014 tarihi ve 58 sayılı kararıyla Kırşehir Belediyesi’nce ön ödemeli elektronik kartlı sayaca geçişle yetki verilmiştir. Bu yetki çerçevesinde Belediyemizce iki firmaya satış ve satış sonrası hizmetlerin yerine getirilmesi yetkisi verilmiştir. Bu firmalar Manas ile Elektro Med firmasıdır. Bu firmalarımız tarafından elektronik saat satış işlemleri gerçekleştirilmesi devam etmektedir. Saat bedelleri 2014 yılında 200 TL iken, 2015 yılında da herhangi bir artışa gidilmemiş firmalarca ve 2015 yılı elektronik sayaç satış bedeli 200 TL olarak devam etmektedir. Firmalarımızla görüştük, firmalarımızdan saat satın alacak vatandaşlarımız kredi kartıyla saat alımlarını gerçekleştirebilecekler.
“Kırşehir Belediyesi’nce mekanik sayaç yerine ön ödemeli kartlı sayaç taktıran vatandaşlarımıza su satışında yüzde 10’luk bir indirim uygulanacaktır ve süreç başlamıştır. Herhangi bir surette suyun bitmesi hafta sonuna veya mesainin olmadığı güne gelmesi durumunda su kesimi yapılmayacaktır. Suyun bitmesi durumunda mesainin başlamasıyla birlikte saat 10.00’a kadar Belediyemize müracaat etmeleri halinde veznelerinden veya Ak Masa girişinde ve şehrimizin muhtelif yerlerine koyacağımız KEOS’lardan dolum işlerini yapacaklardır. Su kalmamasından dolayı vatandaşlarımız herhangi bir su kesilme mağduriyeti yaşamayacaklardır.
“Özellikle evi kirada olan mükelleflerimizin ön ödemeli kartlı sayaç taktırmaları kendi menfaatleri icabına olacaktır. Ayrıca yurtdışında kalan vatandaşlarımızın ön ödemeli kartlı sayaç taktırmaları da menfaatlerine olacaktır. Çünkü bir aylık izin dönemlerinde herhangi bir borç takip etme veya sıra bekleme, vezneden para yatırma gibi sıkıntıları olmayacaktır.
“Süreç iki firma denetimi ve nezaretinde devam etmektedir. Yılbaşından itibaren müracaatlar alınıyor. Vatandaşlarımız müracaat etmeleri halinde ön ödemeli kartlı sayaç takılmaktadır. Ayrıca su hava soğukluğundan, hava muhalefeti nedeniyle mekanik su saati patlayan ya da arızalı olan vatandaşlarımızın Belediye’ye müracaat etmeleri halinde kendilerine ön ödemeli kartlı sayaç takılacaktır. Bundan sonra da bu değişim sürekli olarak devam edecektir. Ayrıca apartmanların ortak kullanımlarında ve bodrumlarında mekanik saatler mevcut. Bu saatlerin de bizim tespitimiz veya apartman yönetiminin müracaat etmesi durumunda ön ödemeli kartlı sayaçla değişim işlemleri yapılacaktır.
“Şu anda mekanik sayaç aboneliği 185 TL iken, vatandaşlarımızın ön ödemeli kartlı sayaca geçmesi halinde yatıracakları bedel sadece 65 TL olacaktır. Herhangi bir artı ücret alınmayacağı gibi ön ödemeli sayaca geçmeleri halinde bizdeki teminat, açma-kapama ve mühür aparatı ücreti alınmayacaktır. Sadece 65 TL’lik iştirak bedeli alınacaktır. Ön ödemeli kartlı sayaç kullanmaları hem vatandaşlarımızın, hem de Belediyemizin menfaatine olacak. Ayrıca vatandaşlarımız da kullandıkları su bedelinden yüzde 10 indirim oranından faydalanmış olacaklardır.”

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .