Kırşehir’de akaryakıt ve LPG istasyonlarına denetim

Kırşehir’de akaryakıt ve LPG istasyonlarına denetim

29.09.2017

KIRŞEHİR Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü öncülüğünde ilimizde hizmet veren akaryakıt ve LPG istasyonları denetimden geçirildi. Kırşehir genelinde faaliyet gösteren akaryakıt ve LPG istasyonlarına İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ekiplerince 11-22 Eylül 2017 tarihleri arasında denetim yapıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ile Bilim, Sanayi ve […]

KIRŞEHİR Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü öncülüğünde ilimizde hizmet veren akaryakıt ve LPG istasyonları denetimden geçirildi.
Kırşehir genelinde faaliyet gösteren akaryakıt ve LPG istasyonlarına İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ekiplerince 11-22 Eylül 2017 tarihleri arasında denetim yapıldı.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız arasında imzalanan petrol ve LPG piyasasında yapılacak denetimlere ilişkin işbirliği hükümleri doğrultusunda yürütülen denetime, Bilim, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü koordinasyonluğunda İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü denetçileri katıldı.
Denetim Kırşehir genelinde faaliyet gösteren 72 Akaryakıt ve LPG istasyonunda yapıldı. Denetimlerde kaçak akaryakıta rastlanmadı.
Ayrıca, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nce 2017 yılı ilk altı ayı içerisinde 507 adet akaryakıt ve LPG sayacına periyodik muayene ve damgalama işlemi yapıldı.
Denetimlerin periyodik olarak devam edeceği bildirildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .