Kırşehir’de AK Parti 1, CHP 1 Milletvekili Çıkardı

Kırşehir’de AK Parti 1, CHP 1 Milletvekili Çıkardı

25.06.2018

KIRŞEHİR’de 24 Haziran Milletvekilliği seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 1, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 1 milletvekili çıkardı. Bu sonuçlarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısı Kırşehir’de kutlandı. Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı’nın elde ettiği başarı, Kırşehir’de vatandaşlarca sevinçle […]

KIRŞEHİR’de 24 Haziran Milletvekilliği seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 1, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 1 milletvekili çıkardı.
Bu sonuçlarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısı Kırşehir’de kutlandı.
Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı’nın elde ettiği başarı, Kırşehir’de vatandaşlarca sevinçle karşılandı.
Ellerinde Türk bayraklarıyla AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar, daha sonra Cacabey Meydanı’na yürüdü. Burada çeşitli sloganlar atanlara MHP’li vatandaşlar da ellerinde Türk bayraklarıyla destek verdi.
Seçim otobüsüyle meydana gelen parti yöneticileri ve resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti’den Kırşehir Milletvekili seçilen Mustafa Kendirli konuşma yaptı.
Kendirli, 24 Haziran seçimlerinin bir dönüm noktası olduğunu belirterek, canla başla çalışan teşkilatlara ve vatandaşlara teşekkür etti.
Meydandaki kutlama programına Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan ve çok sayıda kişi katıldı.
Ak Parti’den milletvekili seçilen iş adamı Mustafa Kendirli, 1975 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. 18 yaşındayken Anavatan Partisi ile siyasi hayatına bayladı. Ak Parti’nin kuruluşundan itibaren teşkilatların her kademesinde görev aldı. 2015 yılında Ak Parti İl Başkanlığı görevine getirildi. 2,5 yıl süreyle bu görevde bulundu. Kırşehir Sanayi ve Ticaret Odası Üyesi olan Mustafa Kendirli işletmeciliğin yanı sıra inşaat ve otomotiv sektöründe de faaliyet gösterdi. Evli ve dört çocuk babası Mustafa Kendirli, orta derecede İngilizce biliyor.
Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) milletvekili seçilen doktor Metin İlhan, 1972 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kırşehir’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. Aynı yıl Fırat Üniversitesi’nde Dahiliye Bölümü’nde ihtisasına başladı. Ardından ihtisasını tamamladıktan sonra 2000 yılında Mucur Devlet Hastanesi’nde Dahiliye Uzmanı olarak göreve başladı. Aynı hastanede 5 yıl süreyle başhekimlik görevinde bulundu. 2009 yılında Kırşehir Devlet Hastanesi’nde Dahiliye Uzmanı olarak göreve başladı. Daha sonra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne geçen Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, evli ve üç çocuk babası. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .