Kırşehir’de 65 kamu çalışanına İşaret Dili eğitimi

Kırşehir’de 65 kamu çalışanına İşaret Dili eğitimi

25.04.2015

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce yürütülen “Sessiz Hayatlara Ses Getiren Eller Projesi” ile eğitimli personel yetiştirilecek…

KIRŞEHİR İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri “Sessiz Hayatlara Ses Getiren Eller Projesi” kapsamında çalışmalarına devam ediyor.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce yürütülen “Sessiz Hayatlara Ses Getiren Eller Projesi” ile eğitimli personel yetiştirilecek. Söz konusu eğitimlere 20 Nisan 2015 tarihinde başlanırken, 27 Mayıs 2015 tarihine kadar hafta içi her gün 08.00-12.00 saatleri arasında Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenevinde eğitimlere devam edilecek.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından EDES (Engelliler Destek Programı) kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kabul edilen “Sessiz Hayatlara Ses Getiren Eller Projesi” çerçevesinde işitme engelli vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarından etkin hizmet ile sosyal hayatın içerisinde yer almalarını sağlamak, işlemlerini daha kolay gerçekleştirecekleri ve herhangi bir problemle karşılaştıklarında yardım talebini iletebilecekleri eğitimli personel yetiştirilmesi hedefleniyor.
Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan toplam 65 personele 120 saatlik temel eğitim, bu eğitime ek 82 saatlik uygulamalı eğitim verilerek tüm katılımcıların en üst düzeyde dil yetkinliği kazanması sağlanarak, işaret dilini kullanabilecek ve anlayacak ve kurumlarında bulunan personele işaret dilini öğretecek şekilde işaret dili öğreticiliği ve tercümanlığı kursu 20 Nisan 2015 Pazartesi gününden itibaren başlanıldı.
Eğitimlerin 27 Mayıs 2015 tarihine kadar hafta içi her gün 08.00-12.00 saatleri arasında Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenevi’nde verileceği bildirildi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .