Kırşehir’de 4 bin aileye 2’şer ton kömür dağıtılacak

Kırşehir’de 4 bin aileye 2’şer ton kömür dağıtılacak

23.10.2017

Kırşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Kırşehir Merkez İlçe ve köylerindeki yaklaşık 4 bin dair gelirli aileye 2’şer ton olmak üzere 8 bin ton ücretsiz kömür dağıtılacak. Yaklaşan kış öncesi kömür dağıtımı ile ilgili çalışmalarını hızlandıran Kırşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Atakan Ala, Kırşehir’deki dağıtımın kendileri tarafından yapılacağını kaydetti. Önümüzdeki günlerde Kırşehir […]

Kırşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Kırşehir Merkez İlçe ve köylerindeki yaklaşık 4 bin dair gelirli aileye 2’şer ton olmak üzere 8 bin ton ücretsiz kömür dağıtılacak.
Yaklaşan kış öncesi kömür dağıtımı ile ilgili çalışmalarını hızlandıran Kırşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Atakan Ala, Kırşehir’deki dağıtımın kendileri tarafından yapılacağını kaydetti.
Önümüzdeki günlerde Kırşehir kent merkezindeki dar gelirlilere kömür dağıtmaya başlayacaklarını açıklayan Kırşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Atakan Ala, 4 bin aileye önümüzdeki günlerde toplam 8 bin ton Kütahya linyit kömürü dağıtılacaklarını bildirdi.
Her aileye 2’şer ton kömür verileceğini belirten Vakfı Müdürü Atakan Ala, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kullanım için belirlediği kömürü ailelere dağıtacağız. Kırşehir’deki sığınmacıların da aralarında bulunduğu ailelerin evlerine kadar yakacağı ulaştıracağız. Dağıtımı kendimiz yapıyoruz. Böylece hem ailelere kömür sağlıklı ulaşıyor, hem de önemli ölçüde tasarruf yapmış oluyoruz” dedi.
Kırşehir ve ilçelerdeki dar gelirlilere dağıtacak kömürün köylerdeki dar gelirlilere en geç 10 gün içerisinde dağıtılacağını söyleyen Vakıf Müdürü Atakan Ala, açıklamalarına şunları söyledi:
“İnce eleyip, sık dokuyarak, gerçek ihtiyaç sahiplerini belirlemeye çalıştık. Tespit ettiğimiz dar gelirli ailelere yakın bir sürede yardım gerçekleştirilecek. Valimiz Sayın Necati Şentürk’ün talimatıyla bu yardımı da diğer yardımlarda olduğu gibi izdihamsız bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kadar götüreceğiz. Dağıtımı kendi personelimiz denetiminde yapıyoruz. Merkez İlçe ve köylerinde 4 bin aileye 8 bin ton kömür dağıtacağız. İlçelerdeki dağıtım da başladı. Hedefimiz yaklaşan kış öncesi dağıtacağımız tüm kömürleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak” HABER: SALİH GÜNER)

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .