Kırşehir’de 23 Nisan coşkusu

Kırşehir’de 23 Nisan coşkusu

23.04.2015

Vali Necati Şentürk: “Bizlere düşen görev, çocuklarımızı kendini sürekli yenileyen, milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaktır”

23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Ulusal Egemenliğin simgesi haline gelen 23 Nisan, tüm yurtta, dış temsilciliklerimizde ve KKTC’de olduğu gibi Kırşehir’de de coşku dolu etkinliklerle kutlandı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecekte imza atacağı büyük başarılar için, geleceğin büyükleri olan çocukları önceden sadece onlara özel bir bayramla ödüllendirdiği, tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanlarının barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak için her yıl coşkuyla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95’inci yıldönümü kutlamaları dün gerçekleştirildi.
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıldönümü Kırşehir’de ilk ve ortaokul düzeyinde yapılan törenlerle kutlandı.
Kutlamalar dün saat 08.00’de Kale’den üç pare top atışı ile başladı.
Anıt Meydanı’nda saat 10.000’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saat 10.30 ile 10.45 arasında Merkez İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri Vali Necati Şentürk’ün, 24 Aralık Atatürk Ortaokulu öğrencileri Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut’un, Hürriyet İlkokulu öğrencileri Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin, Prof. Dr. Erol Güngör İlkokulu öğrencileri Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı’nın makamlarını temsili olarak teslim aldılar.

1 copy
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü makamları sembolik olarak öğrenciler tarafından temsil edildi.
Vali Necati Şentürk’ten Valilik makamını devralan İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi İlayda Çalışkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklara hediye eden Büyük Önder Atatürk’e şükranlarını sunduklarını söyledi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili bir mesaj da veren Temsili Vali İlayda Çalışkan, “Dünyada insanlar arasında iletişim eksikliğinden kaynaklanan bir huzursuzluk mevcut. Birbirleriyle dostluk kuramıyorlar. Bütün insanlar barış dilini kullansalar savaşmayacaklar. Dünya çocuklarının durumu da çok iyi değil. Bazı ülkelerde var olan savaşlar yüzünden çocuklara zulüm ediliyor. Hiçbir çocuğun üzülmesini, gözlerinden bir damla yaş akmasını istemiyoruz. Aksine, her ülkenin çocuğunun bizler gibi mutlu ve huzurlu olmasını isterim. Bütün çocuklar bizim gibi özgür ve hür şekilde yaşamayı hak ediyor. Bütün dünya çocukları olarak bizler birer kardeşiz” şeklinde konuştu.
Temsili Vali İlayda Çalışkan, ilgili Vali Yardımcısı’na okullardaki teknolojik eksikliklerin giderilmesi ve okul çevresinde alınan güvenlik tedbirlerinin arttırılması talimatını da verdi.
Temsili Vali ve beraberindeki arkadaşlarına çeşitli hediyeler veren Vali Necati Şentürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın coşkusunu yaşadıklarını söyledi.
Ülke olarak en önemli varlığımızın geleceğimiz olan çocuklar olduğunu ifade eden Vali Necati Şentürk, “Bunun için de bizlere düşen görev, çocuklarımızı kendini sürekli yenileyen, milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaktır. Yüce Meclisimizin kuruluşunun 95. yılını kutladığımız bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı da, Süleyman Türkmani İlkokulu’nda düzenlendi.

5 copy
Törene Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, il protokolü, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve Okul Müdürü Naci Sargın’ın konuşmalarıyla devam eden program, öğrencilerin şiirler okuması ve çeşitli gösteriler sunmaları ile sona erdi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen Çocuk Şenliği de, saat 14.00’te Masal Parkı’nda gerçekleştirildi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .