Kırşehir’de 217 projeli yatırıma 118 milyon TL

Kırşehir’de 217 projeli yatırıma 118 milyon TL

03.10.2017

KIRŞEHİR’DE yatırımların değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu 2017 Yılı 4. Toplantısı ve İl Su Yönetim Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Necati Şentürk başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Halil Tan, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma […]

KIRŞEHİR’DE yatırımların değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu 2017 Yılı 4. Toplantısı ve İl Su Yönetim Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Necati Şentürk başkanlığında yapıldı.
Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Halil Tan, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, kaymakamlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, ilçe belediye başkanları, bölgesel kuruluşların temsilcileri ile yatırımcı kurum müdürleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necati Şentürk, ilimizde yürütülmekte olan 306 projenin toplam maliyetinin 1 milyar 915 milyon TL olduğunu söyledi.
Geçmiş yıllar dahil bu projelere 524 milyon TL harcama yapıldığını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, “2017 yılında bu projelere toplam da 251 milyon TL ödenek ayrılmış olup dönem sonu itibariyle 118 Milyon TL harcama yapılmıştır. Programda yer alan toplam 306 projeden 63’ü tamamlanmış olup, 217 proje devam etmektedir” dedi.
ARAKANLILARA DESTEK ÇAĞRISI
Ayrıca, Kırşehir Valiliği’nce Arakanlı Müslümanlara yönelik başlatılan yardım kampanyası hakkında da konuşan Vali Necati Şentürk, şunları söyledi:
“Korku ve gözyaşları içinde yurtlarından olan, eşlerinden, çocuklarından ayrı düşen, camileri, evleri yıkılan ve işkencelere maruz kalan, tüm dünyanın bu zulme sessiz kaldığı Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım etmek amacıyla Valiliğimizce ‘Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası’ başlattık. Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım etmek bizim tarihî, millî ve insanî görevimizdir. Kırşehirliler her zaman mazlumların, mağdurların, yardıma muhtaçların yanında olmuştur. Eminim ki Arakan’da öldürülen, evleri yıkılan Müslüman kardeşlerimize yardımları esirgemeyecektir. Valiliğimizce başlattığımız kampanya için Ziraat Bankası Kırşehir Merkez Şubesi nezdinde TR 59 0001 0002 6134 8605 2550 07 IBAN Nolu Kırşehir Valiliği Arakanlı Müslümanlara Yardım Kampanyası altında hesap açtırdık. Kamu kurum ve kuruluş çalışanları, vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin gönüllü nakdî bağışlarını bu hesaba yatırmalarını bekliyorum.”
Kırşehir’de 2017 yılında devam eden yatırımların 9 aylık çalışmasının değerlendirildiği toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .