Kırşehir’de 2 bin kişiye Ahi Pilavı ikramı

Kırşehir’de 2 bin kişiye Ahi Pilavı ikramı

02.11.2018

Kırşehir’de her ayın ilk haftası Cuma günü dağıtılan Ahi pilavı geleneği devam ediyor. 2011 yılı içerisinde geleneksel hale getirilen ve her ayın ilk haftası Cuma günü dağıtılan Ahi pilavı, dün Cuma namazı çıkışında Cacabey Meydanı’nda dağıtıldı. Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahi Pilavı ikramı ile esnaf ve vatandaşlar bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik […]

Kırşehir’de her ayın ilk haftası Cuma günü dağıtılan Ahi pilavı geleneği devam ediyor.

2011 yılı içerisinde geleneksel hale getirilen ve her ayın ilk haftası Cuma günü dağıtılan Ahi pilavı, dün Cuma namazı çıkışında Cacabey Meydanı’nda dağıtıldı.

Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahi Pilavı ikramı ile esnaf ve vatandaşlar bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik kültürünü yeniden yaşarken, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci’nin de bulunduğu Ahi Pilavı ikramına vatandaşlar yine yoğun ilgi gösterdi.

Kırşehir Belediyesi ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nca Ahiliğin merkezi Kırşehir’de Ahilik ruhuna uygun olarak, her ferdin bu ruhla birlik ve beraberlik içerisinde olmasını, Ahilik bilincinin daha da iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla her ayın ilk Cuma günü geleneksel olarak gerçekleştirilen Ahi pilavına vatandaşların ilgisi eksilmeden devam ediyor.

Cuma namazından sonra ayran, turşu ve yufka ekmekle yaklaşık 2 bin 500 kişiye dağıtılan Ahi pilavı ikramı, Ahi duası ile sona erdi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

şenol alpaslan

NEDEN HEP MERKEZDE AHİLİK PİLAVI DAĞITIYORSUNUZ.KENAR MAHALLE OKULLARINDA DAĞITINDA AHİLİĞİ ÇOCUKLARDA ÖĞRENSİN.

05.11.2018, 15:10
zeki catar

en büyük icraatlarımızda birisi 8 yıldır meydada pilav dağıtmak OSB de farikalar ful dolu ya işsizlik yok ya gelsi yağlı piavlar…TARHANA TARTA KARNIMI YIRTAR GEL YAĞLI PİLAV SEN BİZİ KURTAR..

06.11.2018, 9:20

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .