Kırşehir’de 13 bin civarında kayıtlı mülteci yaşıyor

Kırşehir’de 13 bin civarında kayıtlı mülteci yaşıyor

18.12.2018

Vali Akın Göçmenler Günü’nde açıkladı Kırşehir’de 13 bin civarında kayıtlı mülteci yaşıyor 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle İl Göç İdaresi Müdürü Ferruh Dibiç başkanlığındaki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti. İl Göç İdaresi Müdürü Ferruh Dibiç, kurum çalışanları ve ilimizde yaşayan göçmenlerin yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, her yıl 18 Aralık’ta […]

Vali Akın Göçmenler Günü’nde açıkladı

Kırşehir’de 13 bin civarında kayıtlı mülteci yaşıyor

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle İl Göç İdaresi Müdürü Ferruh Dibiç başkanlığındaki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
İl Göç İdaresi Müdürü Ferruh Dibiç, kurum çalışanları ve ilimizde yaşayan göçmenlerin yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, her yıl 18 Aralık’ta kutlanan Uluslararası Göçmenler Günü’nün, ülkelerinde çıkan savaşlar nedeniyle topraklarını terk eden göçmenlerin yaşadıkları ekonomik, siyasi, psikolojik ve hukuksal sorunlarına dikkat çekmek için kutlandığını söyledi.
Kırşehir’de bulunan göçmenlerin huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali İbrahim Akın, “18 Aralık, Birleşmiş Milletler tarafından resmî olarak 2000 yılında ‘Uluslararası Göçmenler Günü’ olarak kabul edilmiştir. Göçmenler Günü, göçmenleri yaşadığı sorunların gündeme getirilerek bu sorunlara karşı toplumda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Bilindiği üzere, ülkemiz jeopolitik konumu itibariyle tarih boyunca göç olgusuyla birçok kez karşılaşmıştır. Bazı ülkeler, göçmenleri bir yük olarak görürken Türkiye hiçbir zaman böyle düşünmemiş, aksine mazlum insanlara kapılarını açmıştır. Geleneklerimize ve inancımıza bağlı olarak, zorda kalan insanlara daima kucak açmış, sofralarımızı onlarla paylaşmışızdır. İlimizde 13 bin civarında kayıtlı mülteci yaşamaktadır. İl Göç İdaresi personelimizin gayretli çalışmalarıyla, ülkemize gelerek milletimizin vicdanına sığınan, misafir olarak gördüğümüz bu insanlara her zaman güler yüzle hizmet ettiğinden şüphemiz yoktur. Bu vesileyle 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuştu.
İl Göç İdaresi Müdürü Ferruh Dibiç’in de ilimizdeki göçmenlerin durumu ve Kırşehir Göç İdaresi Müdürlüğü’nde yürütülen faaliyetler hakkında Vali Akın’a bilgiler verdiği konuşmasında “En iyi ve en hızlı şekilde göçmenlere hizmet vermek için çalışıyoruz. Desteklerinizden dolayı Sayın Valimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Ziyarette yer alan göçmenler de Vali Akın’a kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler ve kendi yaptıkları el işi ürünlerini, Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı ile Türkmen Bayrağını Vali Akın’a hediye ettiler.
Ziyaret, Vali Akın’ın göçmenlerin dilek ve temennilerini dinlemesi ve yapılan sohbet ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .