Kırşehir’de 11. Kalkınma Planı hazırlığı

Kırşehir’de 11. Kalkınma Planı hazırlığı

13.02.2018

11. Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yarın bir araya gelecek uzmanlar, Kırşehir’in temel kalkınma öncelikleri belirlenecek…

AHİLER Kalkınma Ajansı (AHİKA) tarafından TR71 Bölgesi illerinde 11. Kalkınma Planı hazırlığı başlatıldı. Bu kapsamda da il toplantıları gerçekleştiriliyor.
Türkiye’nin gelecek 5 yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları, T.C. Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda planlanan geniş katılımlı Özel İhtisas Komisyonları ve toplantıları Türkiye’deki 81 ille birlikte Ahiler Kalkınma Ajansı sorumluluk alanı olan TR71 Bölgesi’nde de başladı.
İlk toplantı 12 Şubat 2018 Pazartesi günü Nevşehir’de bulunan Ahiler Kalkınma Ajansı Merkez Binası’nda gerçekleştirildi.
Toplantıda katılımcılar tarafından paydaş anketi dolduruldu.
Daha sonra ihtisas masaları oluşturularak AHİKA Uzmanları tarafından paydaşların görüşleri alındı.
11. Kalkınma Planı’nın güçlü ve yaygın bir toplumsal ve kurumsal sahipliliğinin oluşturulması, yerel ve merkezi düzeyler arasında bilgi ve görüş alışverişinin alınması, politikaların isabetli şekilde belirlenmesi ve temel kalkınma önceliklerinin tespit edilmesi için kalkınma ajanslarının koordinasyonunda 81 ilde ilgili kurum ve kuruluşların, kadınların ve gençlerin katılımıyla düzenlenen toplantılar, yarın Kırşehir’de devam edecek.
Bugün Aksaray ve Kırıkkale’de eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek olan toplantılar yarın Kırşehir’de yapılacak. Dün Niğde’de yapılan toplantı, 16 Şubat Cuma günü gerçekleştirilecek olan üniversiteler oturumu il sona erecek.
Ayrıca, toplumun tüm kesimlerinin plandan beklentileri ile katkılarını plana yansıtabilecekleri anket çalışması devam ediyor.
Vatandaş anketine http://kbanket.kalkinma.gov.tr/index.php/471624/lang-tr uzantılı adresten ulaşılabilecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .