KIRŞEHİR’DE “1 KAP SU VE MAMA HAYATTIR” PROJESİ

KIRŞEHİR’DE “1 KAP SU VE MAMA HAYATTIR” PROJESİ

07.07.2017

Kırşehir Belediyesi sosyal belediyecilik alanında yaptığı faaliyetlere bir yenisini daha ekledi. Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü “1 Kap Su ve Mama Hayattır” projesi ile diğer belediyelere de örnek teşkil edecek bir proje başlattı. Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından geliştirilen “1 Kap Su ve Mama Hayattır” projesi diğer belediyelere de örnek olacağını belirten Kırşehir Belediye […]

Kırşehir Belediyesi sosyal belediyecilik alanında yaptığı faaliyetlere bir yenisini daha ekledi.
Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü “1 Kap Su ve Mama Hayattır” projesi ile diğer belediyelere de örnek teşkil edecek bir proje başlattı.
Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından geliştirilen “1 Kap Su ve Mama Hayattır” projesi diğer belediyelere de örnek olacağını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Özellikle sıcak yaz aylarında sokak hayvanlarının su ve beslenme ihtiyacını gidermek amacıyla oluşturduğumuz projemizle sokak hayvanlarımıza hem aş, hem de sevgi vereceğiz. Belediye olarak sokak hayvanlarına karşı ilgisiz kalmak istemiyoruz ve onlara sahip çıkmaktan mutluluk duyuyoruz. Mahallelere ve şehir merkezinde bazı yerlere sokak hayvanlarının yiyecek ve su bulabileceği kaplar yerleştirdik. Biz belediye olarak buraları kontrol edip yiyecekleri takviye edeceğiz, ama vatandaşlarımızdan da istediğimiz ellerinden geldiğince bu kapları boş bırakmamaları, sıcak yaz aylarında 1 kap su veya mama koyarak çalışmalarımıza destek olmaları. Aşırı sıcaklarda herkesin evinin önünde bir kap su ve sokak hayvanlarının yiyebileceği mama veya buna benzer yiyecekler bırakmalarını rica ediyoruz” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .