Kırşehir yatırımlarına 497 milyon TL harcandı

Kırşehir yatırımlarına 497 milyon TL harcandı

11.07.2017

297 projeye 2017 yılı 6 ayında 58 milyon TL harcanırken, toplam maliyeti 1 milyar 680 milyon TL olan 297 projeye geçtiğimiz yıllar da dahil 497 milyon TL harcama yapıldı…

KIRŞEHİR İl Koordinasyon Kurulu 2017 Yılı 3. Toplantısı Vali Necati Şentürk başkanlığında yapıldı.
Yatırımcı kuruluşların ilimiz ölçeğinde yürüttükleri projeler kapsamında çalışmalarıyla ilgili olarak bilgi almak, kurumlar arası koordinasyonu ve işbirliğini sağlamak amacıyla yapılan toplantıda, Ocak-Temmuz aylarını kapsayan 2017 yılı altı ayındaki yatırımların genel değerlendirilmesi yapıldı.
Kırşehir Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu ve İdare Şube Başkanları toplantısı gerçekleşti.
Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Altuntaş, kaymakamlar, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, ilçe belediye başkanları, bölgesel kuruluşların temsilcileri ile yatırımcı kurum müdürleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necati Şentürk, ilimizde yürütülmekte olan 297 projenin toplam maliyetinin 1 milyar 680 milyon TL olduğunu söyledi.
Geçmiş yıllar dahil bu projelere 497 milyon TL harcama yapıldığını belirten Vali Necati Şentürk, “İlimiz yatırımcı kuruluşlarının, İl Özel İdaresi dahil, 2017 yılında 297 projesi uygulanmak üzere programlarda yer almıştır. 2017 yılında bu projelere toplamda 222 milyon TL ödenek ayrılmış olup, dönem sonu itibariyle 58 milyon TL harcama yapılmıştır. Programda yer alan 297 projeden 16 tanesi tamamlanmış, 255 proje devam etmektedir” dedi.
Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .