Kırşehir, üniversitesiyle aynı hedefte

Kırşehir, üniversitesiyle aynı hedefte

09.09.2017

Yeni vizyonu ‘Yetişmiş insan, yetişmiş gelecek’ olarak belirlenen Ahi Evran Üniversitesi’nde hedef İç Anadolu’nun parlayan yıldızı olmak…

AHİ EVRAN Üniversitesi’nde 2017-2018 eğitim-öğretim yılı açılışı, akademik ve idari personelin buluşmasıyla gerçekleşti.
7 Eylül 2017 Perşembe günü saat 17.30’da Yunus Emre Toplantı Salonunda düzenlenen 2017-2018 Eğitim-Öğretim Dönemi Açılış Buluşması’nda ayrıca personel ile bayramlaşan Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, göreve başladığı günden beri üniversitemiz personeli ile iletişim içerisinde olmaya özen gösteriyor.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt ile akademik ve idari personelin hazır bulunduğu etkinlikte konuşan Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi’nin yeni vizyonunun “Yetişmiş İnsan, Yetişmiş Gelecek” olduğunu ve bu parola ile ilerlemeye devam edeceğini vurguladı.
Personelin geçmiş Kurban Bayramı’nı kutlayarak, bayramların barış ve kardeşlik anlamına geldiğini belirten Rektör Karakaya, kardeşlik duygusu ve barışa ihtiyaç olduğunu dile getirdi.
Üniversite olarak ülke ve millet için güzel işlerin yanında olduklarını ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, yeni eğitim-öğretim döneminde de önemli işler yapacaklarını ve bunun için akademik personelin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti.
Rektör Karakaya konuşmasına şöyle devam etti:
“Üniversitemiz artık yola yeni vizyonu ‘Yetişmiş insan, yetişmiş gelecek’ parolası ile devam edecek. İdari yapının da bu hedefleri gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulan her türlü desteği vereceğine inanıyorum.”
Kalite sürecinde iç denetim aşamasına gelindiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitenin kalite sürecinde gerçekleşecek iç ve dış denetimlerinin ardından İç Anadolu Bölgesinin parlayan yıldızı olacağını söyledi.
Pilot üniversite sürecinin de devam eden bir çalışma olduğuna konuşmasında yer veren Rektör Karakaya, bu süreçte oldukça yol kat ettiklerini dile getirerek süreç olarak Kalkınma Bakanlığından destek alma aşamasına gelindiğini ifade etti.
Pilot üniversite projeleri ile kampüs dışına da çıkacaklarını vurgulayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, projelerin asıl kazananın Kırşehir halkı olacağını sözlerine ekledi.
Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, konuşmasının ardından davetlilerin masalarını gezerek bayramlarını kutladı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .