Kırşehir Ülkü Ocakları Prof. Dr. Erol Güngör’ü andı

Kırşehir Ülkü Ocakları Prof. Dr. Erol Güngör’ü andı

27.04.2015

24 Nisan 1983 tarihinde görev yaptığı Konya Selçuk Üniversitesi’nde genç yaşta vefat eden, sosyal psikolog, düşünce adamı ve Türk milliyetçiliği fikir hayatının temel taşlarından hemşehrimiz Prof. Dr. Erol Güngör vefatının 32. yılında çeşitli illerde anılıyor. Kırşehir’de de Ülkü Ocakları Kırşehir Şubesi de gerçekleştirdiği bir programla büyük fikir adamı Prof. Dr. Erol Güngör’ü ölümünün 32. yılında […]

24 Nisan 1983 tarihinde görev yaptığı Konya Selçuk Üniversitesi’nde genç yaşta vefat eden, sosyal psikolog, düşünce adamı ve Türk milliyetçiliği fikir hayatının temel taşlarından hemşehrimiz Prof. Dr. Erol Güngör vefatının 32. yılında çeşitli illerde anılıyor.
Kırşehir’de de Ülkü Ocakları Kırşehir Şubesi de gerçekleştirdiği bir programla büyük fikir adamı Prof. Dr. Erol Güngör’ü ölümünün 32. yılında geniş katılımlı bir toplantıyla andı.
Anma programına Ülkü Ocakları İl Başkanı Kadir Güzel ve yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Arif Ekici ve yönetimi, Merkez İlçe Başkanı Abdullah Doğan ve yönetimi, Ahi Baba Mustafa Karagüllü, Merhum Prof. Dr. Erol Güngör’ün amcasının oğlu Burhan Güngör ve davetliler katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Erol Güngör’ün hayatı ve eserleriyle ilgili sunumla devam etti.
Programda söz alan Ülkü Ocakları İl Başkanı Kadir Güzel “Alimlerin ölümü alemlerin ölümü gibidir, Prof. Dr. Erol Güngör’ün aramızdan erken ayrılışı düşünce dünyamızda derin yaralar açmıştır, onun gibi kendi milletinin değerlerine yabancılaşmamış aydınlara olan ihtiyacımız gün geçtikçe artmaktadır. Hocamızı rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .