Kırşehir Türk Ocağı, Hocalı’yı unutmadı

Kırşehir Türk Ocağı, Hocalı’yı unutmadı

26.02.2019

Türk Ocağı Kırşehir Şube Başkanı Süleyman Doğan: “Hocalı dünyanın tarihinde kara bir leke olarak yazılmıştır” Kırşehir Türk Ocağı, Hocalı’yı unutmadı TÜRK Ocağı Kırşehir Şube Başkanı Süleyman Doğan, insanlık dramı olarak görülen Hocalı katliamının gerçekleşmesinin 27’nci yılında acısının hala taze olduğunu vurguladı. Hocalı katliamı için zehirli top mermisi Ermeni güçleri, birçok kişiye ağır işkencelerde bulundu. Çocuk, […]

Türk Ocağı Kırşehir Şube Başkanı Süleyman Doğan: “Hocalı dünyanın tarihinde kara bir leke olarak yazılmıştır”

Kırşehir Türk Ocağı, Hocalı’yı unutmadı

TÜRK Ocağı Kırşehir Şube Başkanı Süleyman Doğan, insanlık dramı olarak görülen Hocalı katliamının gerçekleşmesinin 27’nci yılında acısının hala taze olduğunu vurguladı.
Hocalı katliamı için zehirli top mermisi Ermeni güçleri, birçok kişiye ağır işkencelerde bulundu. Çocuk, kadın fark etmeden gerçekleştirilen katliamda, 613 Azerbaycan vatandaşı katledilmişti.
Türk Ocağı Kırşehir Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada, Hocalı’da yaşananların soykırımdan öte katliam olarak değerlendirilmemesini eleştirerek, Türkler soykırım yaptı diyenlerin üç maymunu oynadıklarını ifade eden Süleyman Doğan, şunları kaydetti:
“Hocalı 26 Şubat 1992’de dünyanın gözü önünde gerçekleşmiş, Birleşmiş Milletlerin Soykırım Sözleşmesinde yer alan maddelere göre bir soykırımdır. Uluslar arası hukuku hiçe sayarak Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermeniler; bu toprakları işgal etmekle kalmamış dünyanın şahit olduğu en korkunç şekilde sivilleri katletmiştir. Resmi kayıtlara göre çoğu çocuk ve yaşlı 613 kişi hunharca katledilmiştir. Türk oldukları için canavarca hislerle katledilen soydaşlarımızın acısı yüreklerimizdeki canlılığını korumaktadır. Aklın ve vicdanın asla kabul edemeyeceği bir vahşetin kurbanı olan mazlumların feryatlarını duymamak, yaşadıkları zulmü anımsamamak ancak insanlıktan nasipsizlerin payesidir.
“İnsanlıktan nasibini almayan işgalci Ermeni askerlerinin yaptıkları bu soykırımın görüntüleri mevcut, bazı şahitleri ise hâlâ hayattadır. Ancak vicdanı sağırlaşanların bu elim hadiseyi; değil soykırım, katliam olarak bile değerlendirecek ve kınayacak insanlıkları bulunmamaktadır. ‘Türkler soykırım yaptı’ iftirasıyla yüz yıldır dünyanın farklı ülkelerinde ülkemiz aleyhine kampanya yürütenler, ‘Hocalı’ dendiğinde üç maymunu oynamayı tercih etmektedirler.
“Hocalı dünyanın tarihinde kara bir leke olarak yazılmıştır. Bu vahşetin sorumluları bu dünyada olmasa da ilahi huzurda muhakkak hak ettikleri cezaya çarptırılacaklardır. Aziz şehitlerimizin hatıraları ebediyen hayırla yâd edilirken; zalimler ise dünya durdukça lanetle anılacaklardır.
Türk milleti bu hadisenin üzerini örtmeye çalışanlara asla fırsat vermeyecek ve konu sürekli olarak gündemde tutulacaktır. Azerbaycanlı soydaşlarımızın maruz kaldığı bu soykırım; Kırşehir Türk Ocakları Şubesi bu vesileyle Hocalı ’da şahadet şerbetini içen soydaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır niyaz diliyoruz. Onların aziz hatıraları ebediyen yaşatılacak ve kanlarının hesabı bir gün mutlaka sorulacaktır.
“Ne Mutlu TÜRKÜM diyene.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .