KIRŞEHİR TURİZMİ GÖNÜLLÜ TANITIM ELÇİLERİ İLE TANINACAK

KIRŞEHİR TURİZMİ GÖNÜLLÜ TANITIM ELÇİLERİ İLE TANINACAK

14.05.2015

KIRŞEHİR’İN tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin tanıtımı için bu yıl Turizm Haftası’nda çeşitli geziler düzenlenerek, Kırşehir’in tanıtımı sağlanırken, Gönüllü Tanıtım Elçileri ile tanıtım ivme kazanacak. Gençlik Merkezi ekibi ve üniversite öğrencilerinden oluşan Gönüllü Tanıtım Elçileri, Kültür ve Turizm Müdürü Yıldız Eraslan tarafından Aşık Paşa, Cacabey, Kaman-Kalehöyük ve Ahi Evran-ı Veli’ye ilişkin bilgilendirilerek, şehrimizi tanımaları sağlandı. […]

YILDIZ ERASLAN.avi_snapshot_03.25_[2015.05.12_14.36.53] copy

KIRŞEHİR’İN tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin tanıtımı için bu yıl Turizm Haftası’nda çeşitli geziler düzenlenerek, Kırşehir’in tanıtımı sağlanırken, Gönüllü Tanıtım Elçileri ile tanıtım ivme kazanacak.
Gençlik Merkezi ekibi ve üniversite öğrencilerinden oluşan Gönüllü Tanıtım Elçileri, Kültür ve Turizm Müdürü Yıldız Eraslan tarafından Aşık Paşa, Cacabey, Kaman-Kalehöyük ve Ahi Evran-ı Veli’ye ilişkin bilgilendirilerek, şehrimizi tanımaları sağlandı.
Gönüllü Tanıtım Elçileri, edindikleri bilgiler ışığında ilimize gelen gençleri bilgilendirerek, Kırşehir’in tanıtımına öncülük edecekler.
Yapılan çalışmaya ilişkin bilgiler veren Kültür ve Turizm Müdürü Yıldız Eraslan, “Kırşehir’in Gönüllü Tanıtım Elçileri’yle birlikteyiz. Beraber bir Kırşehir gezisi, eğitim gezisi düzenleyeceğiz. Hirfanlı Gençlik Kampı, bilindiği gibi açıldı. Açıldığı günden beri de çok yoğun bir talep var Hirfanlı Gençlik Kampımıza ve turizm açısından da son derece önemli bir nokta. Hirfanlı, aynı zamanda turizm merkezlerimizden bir tanesi Kırşehir’deki. Turizm potansiyeli olan bir yerde ağırladığımız gençleri Kırşehir’i tanıtmadan göndermek istemedik ve bu sebeple de küçük bir proje hazırladık Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile beraber. Projenin amacı, Hirfanlı Gençlik Kampı’na gelen gençlerimize kampta konakladıktan sonra Kaman Kalehöyük ile beraber şehrimizi de gezdirip, onlara tanıtarak yolcu etmek. Ve aramızda Gönüllü Kırşehir Tanıtım Elçilerimiz var. Eğitim gezisi yapacağız. Ahi Evran’ı, Cacabey’i ve diğer tarihi mekanları anlatacağız. Bilgiler vereceğiz. Onlara anlattıklarımızı Hirfanlı Gençlik Kampı’na gelen gençlerimize anlatacaklar ve Kırşehir’imizin tanıtımına bu sayede küçük bir katkı sağlamış olacağız” dedi.
Gençlik Merkezi Uzmanı Hakan Avşar da, “Hirfanlı Gençlik Kampı, geçtiğimiz yıl itibariyle yaklaşık 3 bin kişiye hizmet verdi. Bu yıl da 14 Haziran ile 11 Eylül tarihlerini kapsayan dönemler içerisinde 2 bin 640 tane genç 16-20 yaş grubu arasında, 200 küsur da lider öğretmen gelecek. 3 bin kişilik bir grubu Kırşehir’e getirmiş olacağız. Geçtiğimiz yıl Kırşehir gezisine geldiğimizde sıkıntılar yaşadık. Geçen yıl Belediye ve üniversite bizlere çok yardımcı oldular, teşekkür ediyoruz. Zaman zaman da rehbersiz gezmek zorunda kaldık. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ekibi ve üniversiteden gönüllü arkadaşlarımızla beraber şehir oryantasyonu yapacağız. Bundan sonra ki süreçte de gençlerimiz geldiğinde de net bir şekilde anlatmış olacağız” ifadesini kullandı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .