Kırşehir TSO üyelerine Nefes Kredisi verilecek

Kırşehir TSO üyelerine Nefes Kredisi verilecek

20.09.2018

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, üyelerini bu kredi imkanından yararlanmaya çağırdı Kırşehir TSO üyelerine Nefes Kredisi verilecek Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, reel sektör temsilcilerini son dönemdeki kur artışı ve diğer gelişmelerden korumak amacıyla uygulama koyduğu Nefes Kredisi verileceğini açıkladı. Ticaret Bakanlığı ilk olarak 2016 yılında başlattığı Nefes Kredisi […]

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, üyelerini bu kredi imkanından yararlanmaya çağırdı

Kırşehir TSO üyelerine Nefes Kredisi verilecek

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, reel sektör temsilcilerini son dönemdeki kur artışı ve diğer gelişmelerden korumak amacıyla uygulama koyduğu Nefes Kredisi verileceğini açıkladı.
Ticaret Bakanlığı ilk olarak 2016 yılında başlattığı Nefes Kredisi uygulaması bu yıl da devam ediyor. Daha önce TOBB öncülüğünde başlatılan KOBİ’lere yönelik Nefes Kredisi’nde hacim 7.5 milyar lira olmuştu.
Reel sektör temsilcilerini son dönemdeki kur artışı ve diğer gelişmelerden korumak amacıyla Nefes Kredisi’nde üçüncü faza geçilmesi için çalışma başlatıldı. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) Finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere gerçekleştirilecek KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Protokolü 31.08.2018 tarihinde imzalanmıştı. Bu protokol gereğince Kırşehir’deki Ticaret ve Sanayi odası üyelerine 20 Eylül 2018 Perşembe gününden itibaren KOBİ Destek (Nefes) Kredisi kullandırmaya başlandı.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun yaptığı açıklamaya göre, KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Protokolü kapsamında İş Bankası Kırşehir Şubesi, Garanti Bankası Kırşehir Şubesi, Vakıfbank Kırşehir Şubelerinden üyeleri KOBİ DESTEK KREDİSİNİ kullanabilecekler.
Başkan Ekicioğlu, “Üyelerimizin kullanabileceği üst limit 50.000 TL olup, kredi 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olacaktır. Vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün değildir. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı aylık YÜZDE 1,85’tir. Banka Şubeleri KGF’ye ödenecek yüzde 0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep etmeyecektir” dedi.
NEFES KREDİSİ’NİN ŞARTLARI NELER?
Kırşehir’de Nefes Kredisi’nden faydalanabilmek için KOBİ statüsüne haiz olmak gerekiyor. Yıllık cirosu veya aktif büyüklüğü 40 milyon TL veya altında olan, 250 kişiden az personel çalıştıran bütün işletmeler “KOBİ” statüsünde sayılır. Nefes Kredisi’nden TOBB’a üye oda ve borsalara üye olan KOBİ’ler faydalanabilir. Başvuru esnasında ilgili odadan alınmış “Nefes Kredisi” ifadesi geçen belge talep edilecek. Eczaneler, kooperatifler, döviz büfesi/bürosu, factoring şirketleri, emlakçılar, mali müşavirler Nefes Kredisi’nden faydalanamıyor. Kredi başvurusunda vergi ve SGK borcu olmadığını gösterir belge, yararlanıcı beyanı, nüfus cüzdanı fotokopisi, imza beyannamesi, son 2 yıla ait Vergi Levhası, son 2 Yıla Ait Hesap Defteri veya Bilanço ve Gelir Tablosu, varsa mal varlığı dökümü (Tapu Fotokopileri) gerekiyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .