Kırşehir TSO Başkanı Ekicioğlu’ndan 19 Mayıs Mesajı

Kırşehir TSO Başkanı Ekicioğlu’ndan 19 Mayıs Mesajı

19.05.2015

KIRŞEHİR Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selâhattin Ekicioğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Ekicioğlu, mesajında şunları söyledi: “19 Mayıs 1919 hafızamızda sadece bir tarih değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesini ve bağımsızlığını ifade eder. Cumhuriyetimiz, bu asil felsefe üzerine inşa edilmiştir. “Cumhuriyetimizin kurucu kadrosu, başta […]

KIRŞEHİR Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selâhattin Ekicioğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Ekicioğlu, mesajında şunları söyledi:
“19 Mayıs 1919 hafızamızda sadece bir tarih değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesini ve bağımsızlığını ifade eder. Cumhuriyetimiz, bu asil felsefe üzerine inşa edilmiştir.
“Cumhuriyetimizin kurucu kadrosu, başta Mustafa Kemal olmak üzere, silah arkadaşları ve kahraman Anadolu halkı, bu yüce amaç etrafında birleşerek büyük bir kurtuluş mücadelesi başlatmış, bu mücadele sonunda yenilen sadece düşman olmamış, milletin egemenliğine kast eden tüm odaklar alaşağı edilmiştir. Yoksul Anadolu topraklarında yanan bu meşale, bağımsızlık mücadelesi veren her millete ışık olmuştur.
“19 Mayıs’la başlayan bağımsızlık ruhunu, 21. yüzyıl misyonuyla birleştirmek için bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden, Anadolu topraklarını yeniden Anadolu yapan Gazi Mustafa Kemal ve Kurtuluş Mücadelemizin isimsiz kahramanlarını saygıyla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere, tüm yurttaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .