KIRŞEHİR, TOKİ İLE NİTELİKLİ KONUTLARA SAHİP OLACAK

KIRŞEHİR, TOKİ İLE NİTELİKLİ KONUTLARA SAHİP OLACAK

29.07.2017

Milletvekili Mikail Arslan, TOKİ’nin şehrimizde yürüttüğü birçok projenin devam ettiğini bildirirken, cezaevi yerine yapılacak proje ile nitelikli konutlara sahip olunacak…

ŞEHRİMİZ Bağbaşı Mahallesi’nde yaklaşık 72 bin metrekare alana yapılan ve 21 Aralık 1982 tarihinde hizmete açılan Kırşehir E Tipi kapalı Cezaevi’nin şehir içinde kalması ve özellikle Ahi Evran Üniversitesi’nin hemen karşısında bulunması nedeniyle şehir dışına kaldırılması için çalışmalar başlatan Ak Parti Kırşehir Milletvekili Arslan, Kırşehir’e örnek olacak bir projenin daha hayata geçirileceğini söyledi.
Şehrimizde Ekizağıl mevkiinde yapılması planlanan cezaevinin bulunduğu alan da toplu konut yapılarak Kırşehirlilerin ihtiyacını karşılayacak modern bir konuma kavuşacak.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Kırşehir’de yürüttüğü projelerle ilgili bilgiler vererek, özgün çalışmalar yapıldığını belirten Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, “TOKİ merkez ve ilçelerde devam ediyor. Kasabaların müracaatları var ve onlar da devam ediyor. Akpınar’ın 3. etap ihalesi yapıldı, Kaman’ın 2. etap ihalesi yapıldı, Çiçekdağı’nda arsa teminiyle ilgili bir kamulaştırma çalışmamız var. Bir başka alanda da arsa önerisi vardı. Bunlarla ilgili çalışmamız devam ediyor. Boztepe’de Tarım Köy Projemiz devam ediyor. Özbağ’da Tarım Köy Projemizle ilgili planlama çalışmamız devam ediyor. Kırşehir’de de kentsel yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Cezaevi projesini gerçekleştirdikten sonra mevcut kapalı cezaevini yeni cezaevine nakledip kendi 100-150 dönüm civarındaki alanına da emlak konut vasıtasıyla nitelikle konut yapmayı düşünüyoruz. Kırşehir’in örnek olabileceği düzeyde özgün bir site oluşturmayı planlıyoruz. Bunlar zamanla olacak. Ama projelerimizin içerisinde bütün bunlar bulunmaktadır” dedi.
İKİ AYRI CEZAEVİ
Şehre 3 kilometre mesafede mahalle içinde kalan Kırşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun şehir dışına kaldırılması için girişimlerini sürdüren Milletvekili Mikail Arslan, yeni yapılacak cezaevinin 4 bin kişilik olabileceğini söyledi.
Çalışanlarıyla birlikte 5 bin kişilik olması planlanan cezaevinin bugünkü yerinin şehir dışına kaldırılmasının zorunlu hale geldiğini ifade eden Milletvekili Mikail Arslan, bir kampus içine erkek ve bayan iki ayrı cezaevi ve cezaevi içinde sosyal tesisler, idari bina, spor alanları ve satış alanı olacağını kaydetti.
Yeni cezaevinin yapımı için belirlenen 3 alandan biri olan Ekizağıl mevkiindeki alanın Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından beğenilmesiyle yüksek nitelikli cezaevi yapılmasının öngörüldüğünü belirten AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, “Kırşehir’in şehir merkezinde kalan cezaevinin hem şehir merkezinde kalmasından kamuoyu rahatsız. Yanında üniversite var, toplu konut alanı var, oteller var, hem konumu açısından dışarı alınmasının faydası olacak, hem de bu arsanın toplu konut arsası olarak insanlarımızın da ihtiyaçlarını modern şekilde karşılayabilecekleri bir proje sunulmasının doğru olacak. Ekizağıl bölgesinde ayrıca yüksek nitelikli bir cezaevi yapılması konsepti var. Kırşehir’e çok büyük bir yüksek nitelikli cezaevi yapılmış olacak” açıklamalarında bulunmuştu.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .