KIRŞEHİR TIP FAKÜLTESİ İÇİN HEYET

KIRŞEHİR TIP FAKÜLTESİ İÇİN HEYET

01.04.2015

YÖK Eğitim Komisyonu’nun yerinde inceleme kararı doğrultusunda Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne öğrenci alınabilecek…

STB_0375 copy

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk’ün Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne öğrenci alımının sağlanması noktasında yaptığı girişimler sonuç verdi.

Tıp Fakültesi’ne öğrenci alımıyla ilgili Eğitim Komisyonu’ndan yerinde inceleme kararı çıktığı bildirilirken, komisyon gelip incelemede bulunacak.
İlimizde 2007 yılında yasalaşmasına rağmen bir türlü açılamayan Tıp Fakültesinin 2015-2016 yılında öğrenci alması için yeterli altyapıyı değerlendirmek üzere YÖK Başkanı tarafından görevlendirilen özel bir heyetin Ahi Evran Üniversitesinde incelemelerde bulunacağı öğrenildi.
Gelen heyetin özellikle Üniversite içerisindeki öğrenci laboratuarlarının durumunu inceleyeceği ve buna göre öğrenci alınıp alınmayacağına karar verileceği öğrenildi.
Kırşehir için çok önemli olan Tıp Fakültesinin 2015 yılında öğrenci alması için geçtiğimiz aylarda Vali Necati Şentürk tarafından bir çalışma başlatılmış, Ahi Evran Üniversitesi ve Hastane yönetimi arasında yaşanan sıkıntılar giderilerek her kurumun kendi eksikliklerini gidermesi yönünde ortak bir çalışma başlatılmıştı.
Bu çalışmaların içerisinde ise Hastanede ana bilim dallarındaki öğretim elemanı sayısının tamamlanması ve Üniversite içerisinde öğrencilerin kullanacağı laboratuarların tamamlanması önem bir yer tutuyordu.
Önümüzdeki günlerde ilimize gelecek heyetin bu eksikliklerin giderilip giderilmediği yönünde inceleme yaparak YÖK’e rapor sunması bekleniyor. Bu raporun Tıp Fakültesi açılmasında en önemli etken olacağı bildiriliyor.
BU ARADA 2007 yılında kurulan, ancak bugüne kadar kağıt üstünde kalan ve öğrenci alınamayan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne öğrenci alımını sağlamak için Vali Necati Şentürk girişimlerde bulunmuştu.
Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç ile görüşerek, Tıp Fakültesi’ne öğrenci alımını sağlayan Vali Necati Şentürk, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile de görüşerek, yardım talebinde de bulunmuştu.
2011 yılında göreve geldikten itibaren Tıp Fakültesi ile ilgili çalışmaları başlatan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, 2012 yılı itibariyle Tıp Fakültesi’ne öğretim üyesi alımını hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş ve bugün 47 öğretim üyesinin yanı sıra 12 araştırma görevlisini bünyesine kattı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .