Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Prag’a çıkarma

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Prag’a çıkarma

25.02.2015

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun başkanlığındaki Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, geçtiğimiz hafta Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a iş gezisi düzenledi. 17-21 Şubat tarihleri arasında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a düzenlenen iş gezisinde Çek Cumhuriyeti’nin önde gelen ticari kuruluş ve dernekleriyle bir dizi görüşme gerçekleştirdi. […]

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun başkanlığındaki Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, geçtiğimiz hafta Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a iş gezisi düzenledi.

17-21 Şubat tarihleri arasında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a düzenlenen iş gezisinde Çek Cumhuriyeti’nin önde gelen ticari kuruluş ve dernekleriyle bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

160 milyon dolar ithalata ve 140 milyon dolar ihracat rakamlarına sahip ve kişi başına düşen milli gelirin 19.000 dolar olduğu Çek Cumhuriyeti ile olan ticari faaliyetlerin arttırılıp, geliştirilmesi çerçevesinde düzenlenen geziye Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Necmi Uğurlu eşlik etti.

IMG_4294 copy
Ticaret Başmüşaviri Necmi Uğurlu’nun eşlik ettiği gezi kapsamında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, Çek Cumhuriyeti’nin TÜSİAD’ı konumundaki; Çek Cumhuriyeti’ndeki ilk 100 sanayi ve ticari kuruluşunun temsilcilerinin üye olduğu CZECH TOP 100’ün Başkanı Jan Struz ve Yardımcısı Tomas David ile görüşme gerçekleştirdi. Türkiye ve Çek Cumhuriyeti arasındaki ticaretin gelişmesinin önemine değinilen görüşmede CZECH TOP 100 Başkanı Jan Struz ve Yardımcısı Tomas David, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Ticaret ve Sanayi Odası heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Karşılıklı ticari faaliyetin önemine değinilen görüş alışverişinin ardından, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve CZECH TOP 100 Başkanı Jan Struz, birbirlerine Kırşehir ve Prag’ı simgeleyen karşılıklı hediyeler sundular.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, daha sonra Çek-Türk Müşterek Ticaret Odası’na ziyaret gerçekleştirdi. Çek- Türk Müşterek Ticaret Odası İcra Kurulu Başkanı Ales Eppinger, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye arasındaki ticaretin arttırılıp geliştirilmesi yönündeki görüş alışverişinin ardından Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve heyetine teşekkürlerini bildirdi. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Çek-Türk Müşterek Ticaret Odası Başkanı Ales Eppinger, birbirlerine Kırşehir ve Prag’ı simgeleyen hediyeler takdim ettiler.

Çek Cumhuriyeti gezisi kapsamında, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Prag’da düzenlenen ve Prag Büyükelçimiz Ahmet Necati Bigalı’nın da katıldığı Turizm Fuarı’na da katılarak Kapadokya Bölgesi’nin tanıtımını ön plana çıkardı.

Yapılan gezi ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti olarak, 17-21 Şubat tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a iş gezisi düzenledik. Düzenlediğimiz gezi kapsamında, karşılıklı ticari faaliyetlerin arttırılması ve geliştirilmesi konusunda, Çek Cumhuriyeti’nin önde gelen ticari kuruluşları ve dernekleriyle önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Yaptığımız görüşmelere Prag Büyükelçiliği Ticaret Başmüşavirimiz Sayın Necmi Uğurlu eşlik etti. Türkiye’deki TÜSİAD konumundaki, Çeklerin ilk 100 şirket temsilcilerinin üye olduğu CZECH TOP 100 Başkanı Jun Struz ve yine Çek-Türk Müşterek Ticaret Odası Başkanı Ales Eppinger ile Çek Cumhuriyeti ve Türkiye arasındaki ticaretin geliştirilmesi konusunda önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Daha sonra Prag’da düzenlenen ve Prag Büyükelçimiz Sayın Ahmet Necati Bigalı’nın da katıldığı Turizm Fuarı’na katılarak, özellikle Kapadokya Bölgemizin tanıtımını ön plana çıkardık. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu tür yurtdışı iş gezilerinin ihracatın gelişmesine olumlu katkı sunacağını düşünüyoruz. Bu anlamda Prag gezimiz de çok verimli olmuştur” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .