Kırşehir, temiz içme suyuna kavuşacak

Kırşehir, temiz içme suyuna kavuşacak

11.03.2015

Kırşehir’de temiz içme suyu için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor…

Kırşehir Belediyesi tarafından Dünya Bankası finansmanı ile yapılan Kırşehir Su Temini Sistemi’nin Rehabilitasyonu ve Scada Kurulumu Projesi çalışmaları hızla devam ediyor.

2 copy

Şehir içi asbest borularının değiştirilip, yeni modern boruların inşaatı ve yeni su kaynaklarının Kırşehir’e kazandırılması için yürütülen proje çalışmaları belirlenen yerlerde hızla devam ediyor.
Bu proje ile Kırşehir’de sular daha temiz olacak diyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Proje kapsamında 7 adet mevcut su deposu rehabilitasyonuna Kervansaray Mahallesinde bulunan 2 adet su deposuyla başladık. Rehabilitasyon çalışmaları kapsamında depolarımızın manevra odasında bulunan Scada ( Uzaktan Kontrol ve Gözlem Sistemi) sistemine uyumlu motor kumandalı kelebek vanaların ve demontaj elemanlarının montajı gerçekleşti. Bu kapsamda 7 adet mevcut su depolarına bakım ve onarımın tamamlanması planlanmaktadır” bilgisini aktardı.
Başkan Bahçeci proje ile ilgili şunları kaydetti:
“Projemiz tamamlandığında Kırşehir’in 2046 yılında ki nüfus potansiyeline yetecek kadar su şebeke sistemi temin edilmiş olacak. Proje kapsamında 3 adet yeni su deposu inşa ediliyor. Bir terfi istasyonu ve 3,5 kilometre terfi hattı da ilave olarak yapılacak.7 adet olan mevcut su depolarımızı modernize edip rehabilite edeceğiz. Böylelikle bu depolarda ki teknik açıdan eksikliklerimizi tamamlayacağız hem de sıhhaten ve fennen oradaki bütün eksiklikleri bitirerek şehrimize önemli bir projeye kazandırmış olacağız ve bütün şehir şebekemiz Scada sistemi sayesinde tek bir noktadan kontrol edilmiş olacak.”YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

abdul aşçı

temiz su güzel ancak 2046 senesi için ilave yatırıma gerek yok aslında. bu gidişle 2050 senesinde Kırşehir nüfusu 80 binin altında olur.

12.03.2015, 9:06
kaan kırmızı

Ben de abdul gibi düşünüyorum. 30 sene sonra Kırşehir 80 bile olmaz. Tarım ile kalkınacağız diyen milletvekili adayları ve alkışlayanı olduktan sonra… Tarımla gelişmiş neresi var ya. fıkra mı bu?

12.03.2015, 20:29

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .