Kırşehir TEMA’dan “Kardeşlik Projesi”

Kırşehir TEMA’dan “Kardeşlik Projesi”

13.03.2018

TEMA Vakfı Kırşehir Temsilcisi Doç. Dr. Sultan Kıymaz, bu senede ilimizde Kırşehir Koleji 3/B sınıfının öğretmenleri Emel Şenel tarafından yürütülecek Ağaç Kardeşliği Projesinin başarıyla devam ettiğini açıkladı. TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği projesi aracılığıyla çocuklara deneyimleyerek öğrenecekleri bir doğa eğitim programı sunulduğunu belirten Sultan Kıymaz, proje kapsamında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı iş birliği ile oluşturulacak […]

TEMA Vakfı Kırşehir Temsilcisi Doç. Dr. Sultan Kıymaz, bu senede ilimizde Kırşehir Koleji 3/B sınıfının öğretmenleri Emel Şenel tarafından yürütülecek Ağaç Kardeşliği Projesinin başarıyla devam ettiğini açıkladı.
TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği projesi aracılığıyla çocuklara deneyimleyerek öğrenecekleri bir doğa eğitim programı sunulduğunu belirten Sultan Kıymaz, proje kapsamında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı iş birliği ile oluşturulacak “Adım Adım -Çocuklar Hatıra Ormanları” ile de ağaçlandırma ve erozyonla mücadeleye katkı sağlanmasının hedeflendiğini ifade etti.
Projeyi yürütecek öğretmen Emel Şenel’e teşekkür eden Kıymaz, eğitim programına katılacak 3/B sınıfı öğrencilerine de başarılar diledi.
İçeriğinde, çocukların içinde yaşadığı doğanın ve çevrenin kendisi için ne kadar hayati öneme sahip olduğunun farkına varmasını sağlayacak, çevreye, doğaya duyarlı yetişmelerine katkıda bulunacak birçok etkinlik ve oyunların yer aldığı Ağaç Kardeşliği Projesi’yle ilgili bilgi veren Sultan Kıymaz, Ağaç Kardeşliği Projesi’nin ilkokul 3. sınıflara yönelik bir program olduğunu ve 4. sınıfa kadar devam eden 1 yıllık etkinliklerden oluştuğunu söyledi.
Kıymaz, bu programın içerisinde çocuklar için eğlenceli oyun ve gözlemlerin yer almakla birlikte ana temanın öğrencilere Tema Vakfı tarafından gönderilen saksı toprak ve tohumun bir araya getirilerek tohumdan fidan yetiştirilmesi ve onun ağaca dönüşmesi için toprağa dikilmesinden oluştuğunu ifade etti. (HABER: MUALLA CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .