KIRŞEHİR TEK YÜREK OLDU

KIRŞEHİR TEK YÜREK OLDU

17.07.2017

Başkan Bahçeci: “Hiçbir hain terör örgütü bu millete diz çöktürmeye başarılı olamayacak”

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliği, binlerce vatandaşı Cacabey Meydanı’nda bir araya getirdi.
Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı doldurarak terörü lanetleyen Kırşehirliler, vatana ve millete olan bağlılıklarını bir kez daha gösterdi.
Cacabey Meydanında 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı öncesinde, on binlerce kişinin katılımıyla, Askerlik Şubesi önünden başlayarak Mehteran Bölüğü ve atlı birlikler eşliğinde Cacabey Meydanına kadar devam eden bir yürüyüş düzenlendi.
Kortej, Kırşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın öncülüğünde Cacabey Meydanı’na kadar yürüdü. Ellerinde Türk bayraklarıyla Cacabey Meydanı’nı dolduran vatandaşların Demokrasi Yürüyüşü adeta görsel bir şölene dönüştü.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
“15 Temmuz, Türk milletinin tek yumruk olarak hep birlikte yazdığı tarihimizde ki en önemli destanlardan bir tanesinin yıldönümü. Çanakkale destanı gibi, kurtuluş savaşı gibi tarihimizde birçok destanımız var. 15 Temmuz destanı da tarihte ki yerini almış bulunmak da 1 yıl geçti ama hala 15 Temmuz da yaşananlar hepimizin zihninde son derece taze.15 Temmuz’da aklını vicdanını ve inancını karartmış ve satmış alçak FETÖ Terör Örgütü mensuplarının bir darbe değil ülkemizi işgal ve parçalama girişimini hep birlikte püskürttük.
“Bu millet, Çanakkale ruhu kayboldu nerde o eski gençler diyenlere 15 Temmuz da o ruhun ne kadar diri, ne kadar canlı olduğunu hem düşmanlarımıza, hem de dostlarımıza en güzel şekilde gösterdi. 249 şehit verdik. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İki binin üstünde gazimiz var, hepsine minnet duyuyoruz, hepsine acil şifalar diliyoruz. Eğer o gün o canını feda eden şehitlerimiz, gazilerimiz olmasaydı milletimiz Cumhurbaşkanımızın ‘Ben milletin gücünün üstünde güç tanımıyorum, milletimi meydanlara davet ediyorum bu alçak girişime hep birlikte karşı koyalım’ dediğinde o sese kulak vermeseydi, bugün Türkiye parçalanmıştı. Bugün ne evimiz, ne ocağımız, ne işimiz, ne de huzurumuz kalmıştı. Tarihinde İslam’ın sancaktarlığını yapmış bu millet Allah’ın lütfuna da mazhar olmuş bir millettir. O gün önce Allah’ın lütfu ve keremiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşuyla milletimizin veraseti ve dik duruşuyla elhamdülillah o FETÖ Terör Örgütü püskürtüldü, ama mücadele bitmedi, tehlike geçmedi. İki ay boyunca bu meydan a nöbet tuttuysak hep birlikte her görüşten Türk, Kürt, Çerkez ve Arap’ıyla büyük Türk milleti olarak nöbet tuttuysak o aynı nöbet ruhunu her zaman canlı tutmamız lazım tarihimizde karşılaştığımız tehlikeler her zaman oldu bundan sonra olacak ama 15 Temmuz da yaşadığımız ihanet Türk tarihinde görülmüş bir ihanet değil.

“FETÖ Terör Örgütünün devletin bütün kılcal damarlarına sızmış. Terör Örgütünün temizlenmesi devletimizin, milletimizin en önemli vazifesi ve görevidir. Bu mücadeleyi yaparken mücadelemizi sulandırmak isteyenlere sanki adaletsizlik yapıyor gibi bir algı oluşturmak isteyenlere millet olarak kesinlikle fırsat vermememiz gerekir. Şuan en zor iş devletin işi, devlet hiçbir zaman tarihinde bu kadar büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalmadı. Onun için bu mücadeleyi verirken devletimizin yanında 15 Temmuz’da nasıl dimdik durduysak öyle dik duracağız. Bu mücadeleyi veren kahraman Türk evlatlarına da moral vermemiz gerekir. Onların arkasında durmamız gerekir. Kırşehir’e sıkıyönetim komutanı olarak atanan haini emniyetimiz kıskıvrak yakaladı, emniyetimize teşekkür ediyorum.
“Cumhurbaşkanımız meydanlarda idam talebini tekrarladı meclis getirdiğinde kendisinin de onaylayacağını söyledi. İnanıyoruz ki milletin bu talebine Meclis de kayıtsız kalmayacaktır. Dünyada hiçbir devlet yoktur ki, bu kadar hain beslesin. Millet olarak bu hainleri beslemek istemiyoruz. Kim ki bizim devletimize, bayrağımıza, milli birliğimize kast etmişse en ağır şeklide cezasını bulmalıdır. İnşallah partilerde bu milletin sesine kulak vereceklerdir. Şunu bilin ki; Allah’ın izni, Allah’ın lütfu ve keremiyle hiçbir hain terör örgütü bu millete diz çöktürmeye başarılı olamayacak. Bugün olduğu gibi CHP, MHP, AK Parti, her görüşten millet olarak mesele vatan olduğunda dimdik duralım, tek yumruk olalım. 15 Temmuz’da Recep Tayyip Erdoğan’a diz çöktürebilselerdi hainler Türkiye’nin hali ne olurdu. Milleti için mücadele veren Cumhurbaşkanımızın arkasında durmak lazım. Allah ona sıhhat versin, milletlin başından eksik etmesin. Bu ülke için çalışanlara hep birlikte sahip çıkacağız. İnanıyorum ki devletimiz ilerleyen süreçlerde kripto örgütü de bulacak. Terör örgütüne hala destek verenler ve çalışanları bertaraf edecek. Siz devletimize güvenin, devletimizin tüm kurumları dimdik ayakta. Ordumuz, polisimiz, yargımız dimdik ayaktadır. Bütün alçaklara hesap soracak. Ben Rabbime şükrediyorum ki böyle bir milletin evlatlarıyız. Yine hamt ediyorum ki 8 yıldır Kırşehir’e aziz şehrimize hizmet ediyorum.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .