KIRŞEHİR, TANITIM TIRI İLE YOLLARDA

KIRŞEHİR, TANITIM TIRI İLE YOLLARDA

18.08.2017

Ahiler Kalkınma Ajansı, Kapadokya’nın girişi kapısı konumundaki Kırşehir ve Kapadokya Bölgesi’ni Mobil Tanıtım Tırı 14 ilde tanıtacak…

Nevşehir Valiliği ve Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) koordinasyonunda Kapadokya Mobil Tanıtım organizasyonları başladı.
Bölgenin giriş kapısı konumunda bulunan, ancak bugüne kadar tarihi ve kültürel değerlerini yeterince tanıtamaması dolayısıyla turizm noktasında da istenilen ivmeye ulaşılamadığı ilimiz Kırşehir, bölge içerisinde yer alması dolayısıyla 14 ildeki etkinlikle tanıtılacak.
Kapadokya Bölgesi’nin ülke içinde etkin tanıtımının gerçekleştirilebilmesi, tanıtım faaliyetlerinin fuar alanlarından şehir merkezlerine taşınarak daha fazla sayıda vatandaşa ulaşabilmesi amacıyla tasarlanan “Mobil Tanıtım Tırı” 45 gün boyunca Türkiye’nin tüm bölgelerinden belirlenen 14 ilde ziyaretçilerle buluşacak.
Mobil Tanıtım Tırı ile birlikte kurulacak olan özel etkinlik alanlarında; çömlek ustası eşliğinde çömlek yapımı, sanal gerçeklik (VR) gözlüğü ile Kapadokya’nın 3 boyutlu videolarının gösterimi, tırın yan cephesinde kurulan ekranlardan Kapadokya Tanıtım Filmlerinin (Discover Cappadocia) gösterimi gibi birçok aktivite gerçekleştirilecek. Ayrıca etkinliğe sponsor olan firmaların tanıtım broşürleri ve Kapadokya Bölgesi’ni yansıtan promosyon materyalleri de tırda hostesler tarafından vatandaşlara dağıtılacak.
Öte yandan, gün boyunca MC (sunucu) eşliğinde Kapadokya temalı çevirim içi oyunlar oynanacak. Gün sonunda dereceye girenlere balon uçuşu, konaklama, at gezisi, ATV safari turları vb. ödüller ilgili firmaların sponsorluğunda verilecek.
Söz konusu oyunlarda verilecek olan ödüllere destek olmak isteyen firmaların Ahiler Kalkınma Ajansı ile iletişime geçmesi yeterli olacak.
Organizasyonlarla ilgili her türlü güncel haber ve detaylara “Masallar Diyarı Kapadokya” temasına özel olarak açılan sosyal medya hesaplarından (Facebook: masallardiyarikapadokya, Instagram: MasallarDiyariKapadokya Twitter: MDKapadokya, #DiscoverCappadocia) ulaşılabilecek.
18 Ağustos 2017 tarihinde Nevşehir’den yola çıkan Mobil Tanıtım Tırı etkinlikleri Nevşehir’de Milli İrade Caddesi’nde yapılırken, 20 Ağustos’ta Adana’da Uğur Mumcu Meydanı’nda; Mersin’de 22 Ağustos’ta Cumhuriyet Meydanı’nda; Antalya’da 25 Ağustos’ta Muratpaşa Cumhuriyet Meydanı’nda; Antalya’da 26 Ağustos’ta Kemer Merkez Cumhuriyet Meydanı’nda; Bodrum’da 29-30 Ağustos’ta Yalıkavak Atatürk Meydanı ile Bodrum Belediye Meydanı’nda; İzmir’de 4-5 Eylül’de Konak Meydanı ile Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda; Bursa’da 7 Eylül’de Bursa Kent Meydanı’nda (Osmangazi); İstanbul Avrupa’da 9 Eylül’de Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda, İstanbul Anadolu’da 10 Eylül’de Caddebostan Sahili’nde; Ankara’da 12-13 Eylül’de Bilkent Meydanı ile Kızılay Meydanı’nda; Samsun’da 17 Eylül’de Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda; Trabzon’da 20 Eylül’de Trabzon Meydanı’nda; Erzurum’da 23 Eylül’de Kent Meydanı’nda; Diyarbakır’da 27 Eylül’de İstasyon Meydanı’nda; Sivas’ta 30 Eylül’de Sivas Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .