KIRŞEHİR SORUYOR: “Vatan hainlerini neden okuldan uzaklaştırmadınız?”

KIRŞEHİR SORUYOR: “Vatan hainlerini neden okuldan uzaklaştırmadınız?”

08.02.2018

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’dan açıklama bekliyor…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, PKK terör örgütünün üniversite yapılanmasından tutuklanarak çeşitli hapis cezasına çarptırılan 16 kişinin neden üniversiten uzaklaştırılmadığına ilişkin Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın Kırşehir kamuoyuna açıklama yapmasını istedi.
MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Kırşehir merkezli PKK terör örgütünün üniversite yapılanmasından tutuklanarak çeşitli hapis cezasına çarptırılan 16 kişinin neden üniversiteden uzaklaştırılmadığının üniversite yönetimi tarafından kamuoyuna açıklanması istedi.
Hiç kimsenin bu hainleri okulda tutmak için bir kılıf uydurmaması uyarısında bulunan MHP İl Başkanı Arif Kılıç, “Edinilen bilgiye göre, Kırşehir merkezli terör örgütü PKK’nın üniversite yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan öğrencilerin de bulunduğu 16 tutuklu sanık, çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı. Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, ‘terör örgütüne üye olma‘ suçlamasıyla yargılanan tutuklu sanıklar S.K., M.V.A., B.G., C.Y., Ç.Y., E.K., F.A., M.D., M.K., N.Y., Ö.H., S.Ş., V.Z. ile avukatları hazır bulundu. Sanıklar A.Y., M.K. ve M.K. ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya bağlandı. Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan 9 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Ahi Evran Üniversitesi tarafından bu kişilerin okuldan neden uzaklaştırılmadıklarının Kırşehir kamuoyuna açıklanmasını istiyoruz. Mahkeme, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına hükmetmesine rağmen üniversite yönetimi bu şahısların bölümlerden ilişkilerini keserek okuldan uzaklaştırmamıştır? Rektör Bey’e soruyorum. Bunları neden üniversitenizden uzaklaştırmadınız? PKK teröristleri neden himaye etmeye kalkıyorsunuz? Beklediğiniz bir şey var ise eğer bunu bilmek Kırşehir’de yaşayan insanların hakkıdır. Türkiye genelindeki üniversitelere bakıldığında ‘Apo’nun p*çleri yıldıramaz bizleri’ diyen gençleri uzaklaştıran üniversiteler var iken her birine 9 ar sene ceza verilen vatan hainleri neden okulda tutulmaktadır. Sınırlarımızda Türk Cumhuriyeti devletinin amansız bir mücadele verdiği ve bu mücadeleyi PKK karşı verildiği rektör tarafından bilinmemektedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak ceza alan PKK’ya üniversitelerde destek veren bu hainlerin derhal okuldan uzaklaştırılmasını istiyoruz” ifadesini kullandı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

kamanlı

ÇİN in doğu türkistanda yaptığı gibi mi..
Türklere okuma izni verilmiyor…

12.02.2018, 9:45

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .