Kırşehir sokakları dezenfekte ediliyor

Kırşehir sokakları dezenfekte ediliyor

22.08.2017

Mücadelenin daha başarılı olabilmesi için vatandaşların da çevre temizliğine dikkat etmeleri gerekiyor…

KIRŞEHİR’DE Belediye Temizlik Müdürlüğü tarafından yaz sıcak günlerinde sağlık problemlerini önleme noktasında cadde ve sokaklarda ilaçlama yapılıyor.
Kırşehir Belediyesi, haşere, karasinek ve sivrisinek mücadelesini merkez ve mahallelerde aralıksız sürdürüyor.
Kırşehir Belediyesi’nce halkın daha rahat bir yaşantı sürdürebilmesi için başlatılan yeni dönem larva ilaçlama çalışmaları Katı Atık Depolama Tesisi, Kılıçözü Çayı, Bağbaşı Avgun Deresi, Selgah Deresi ve Hılla Göleti ile çeşitli gübrelik alanlarda yapılıyor.
Tespit edilen noktalarda ilaçlama çalışmaları kapsamında günlük periyotlar halinde etaplara ayrılarak çalışma yapılıyor.
Şehrimizde haşerelerin üreme kaynağı olan sulak yerlerin karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ve park bahçe alanlarını da keneye karşı ilaçlama faaliyetlerinin yapıldığını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Temizlik faaliyetleri Belediyemizin ilk öncelik verdiği konulardan biridir. Belediye olarak halk sağlığını korumak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. İlaçlama çalışmalarımız sayesinde bu bölgelerdeki uçkun, larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı mücadelemiz devam ediyor” dedi.

VATANDAŞLAR DAHA DİKKATLİ OLMALI

Kırşehirlilerin rahat bir yaşam sürdürebilmesi için Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün gerekli tedbirleri alarak düzenli bir çalışma programı ile halkın sağlığı için çalıştığını belirten Başkan Bahçeci, “Başta derelere akıtılan lağımlar olmak üzere apartman bodrumlarında biriktirilen kirli sular, zamanında tamir edilmeyen rögar, dışarıya gelişi güzel atılan mutfak artıkları haşerenin ürediği önemli yerlerdir” diyerek, birçok hastalığın taşıyıcısı ve bulaştırıcısı olan haşereye karşı mücadelenin daha başarılı olabilmesi için vatandaşların da çevre temizliğine dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti.

Vatandaşların sıcak yaz günlerini huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri amacıyla çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Bahçeci, “Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı haşere ile mücadele ekiplerimiz özellikle kırsal mahallelerde ilaçlama çalışmalarına devam etmektedir. Vatandaşlarımızın sıcak yaz günlerini daha rahat ve huzurlu bir ortamda geçirebilmeleri için gerek İl merkezinde gerekse mahallelerde ilaçlama çalışmalarımız mevsim boyunca düzenli olarak devam edecektir” diye konuştu.

Vatandaşların, Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün 212 92 66 nolu telefonunu veya 214 1010 numaralı telefondan Ak Masa’yı arayarak ilaçlama konusunda her türlü yardımı alabileceğini hatırlatan Başkan Bahçeci, “Çevre mahallelerde hayvancılıktan geçimini sağlayan vatandaşların hayvanları kene ve pireye karşı ilaçlamaları ve bunların gübrelerini günlük uzaklaştırmaları kene ve pire üremesinin önüne geçecektir. Sığır cinsi evcil hayvanlarda, bulaştırıcı olan karasineğe karşı tedbir amacıyla ev ve ahır çevrelerinin temiz tutulması, evsel atıkların kapalı poşetlerde konteynerlerde toplanması özelliklede kavun, karpuz gibi meyvelerin kabukları kapalı poşetlere suyu akmayacak şekilde konulması önem taşımaktadır” ifadesini kullandı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .