Kırşehir şehir geçişi yolu 2015’te tamamlanacak

Kırşehir şehir geçişi yolu 2015’te tamamlanacak

16.04.2015

Kırşehir şehir geçişi ve Organize bağlantı yolunun 1,7 kilometrelik kesiminin binder seviyesinde tamamlanarak trafiğe açılması hedefleniyor…

KARAYOLLARI 6. Bölge Müdürlüğü’nün Kırşehir şehir geçişi ve Organize bağlantı yolunun 1,7 kilometrelik kesiminin 2015 yılı içinde tamamlanacağı bildirildi.

Kırşehir’de 15 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu ve İdare Şube Başkanları toplantısında Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü’nün yatırımlarına ilişkin verilen bilgiye göre, Kırşehir şehir geçişi ve Organize bağlantı yolunun 1,7 kilometrelik kesiminin binder seviyesinde tamamlanarak trafiğe açılması hedefleniyor.
Karayolları 6. Bölge Müdürü Aydın Doğan, “Kırşehir şehir geçişi ve Organize bağlantısında toplam 15,5 km uzunluğunda BY standardındaki yolda yapım çalışmaları 8 Kasım 2012 tarihinde başlatılarak, 2014 yılı sonuna kadar yolun 9,5 kilometresi (BY) binder seviyesinde ve Karayolları-Hastane Köprülü kavşağı tamamlanmıştır. Yolun geri kalan kısmından 1,7 kilometresinin binder seviyesinde tamamlanarak, 2015 yılında trafiğe açılması hedeflenmiştir. İşin proje tutarı (UYF) 69.030.000 TL olup, başlangıçtan itibaren yapılan toplam harcaması (UYF) 55.546.000 TL olup, nakdi gerçekleşme oranı % 80 ve fiziksel gerçekleşme oranı % 81’dir. Kalan işin proje tutarı (UYF) 13.484.000 TL’dir. 2015 yılı program ödeneği 100.000 TL olup, 4.920.000 TL harcanmıştır. 1,7 kilometrelik kesimin binder seviyesinde tamamlanarak trafiğe açılması hedeflenmektedir. Yapım çalışmaları devam etmektedir” şeklinde açıklamada bulundu.
BU ARADA Karayolları 6.Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Şube Şeflikleri Plent Tesisleri Destek Hizmetleri Hizmet Alımı, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü emrinde dahili ve harici yollarda binek otomobil ve panel-pikap ile malzeme, araç gereç ve personel nakli hizmet alımı ile Kırşehir-Kayseri, Kayseri-Malatya D.Y. ve Bölge Dahili yollarında yaya üst geçidi yapılması yapım işi devam ediyor.
Kırşehir-Aksaray (KOP) bölge sınırları içinde kalan kısmının yol yapım çalışmaları 2011 yılında tamamlanırken, kesin kabulü yapıl an yolun BY standardında yapılması için teklifi yapıldı.
Kırşehir-Savcılı ayrımı Sarıyahşi (KOP), söz konusu yolun 7 kilometresi bölge sınırlarında sathi kaplama seviyesinde trafiğe açıldı. Konya bölge sınırlarında kalan 8 kilometresi ise sathi kaplama seviyesinde tamamlanarak trafiğe açıldı.
Kırşehir-Boztepe yolunun kamulaştırma çalışmaları tamamlandığında 2015 yılında ihale edilmesinin planlandığı belirtilirken, Ankara-Yozgat ayrımı Çiçekdağı-(Kırşehir-Akpınar) ayrımı 1. Kısım Proje ihale çalışmaları devam ediyor. Bala-Kaman ayrımı Ankara-Şereflikoçhisar ayrımı Hirfanlı Baraj varyantı yolunda Kızılırmak (Hirfanlı Baraj Varyantı) Köprüsü, 2015 yılı içerisinde Genel Müdürlük tarafından ihale edilecek. Trafik güvenliği beton ve çelik oto korkuluk yapımı ve onarımı muhtelif kesimlerde yaya alt-üst geçidi yapılması için ise İhale çalışmaları devam ediyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .