Kırşehir şehidini son yolculuğuna uğurladı

Kırşehir şehidini son yolculuğuna uğurladı

04.06.2018

3 Haziran 2018 Pazar günü Hakkari- Şemdinli ilçesi Eşelik Köyü Irak sınırında bulunan dikilitaş Hudut karakoluna Yönelik PKK-KCK terör örgütünün düzenlemiş olduğu silahlı saldırı sonucu şehit olan 24 yaşındaki Sözleşmeli Piyade Er Süleyman Sevim dün şehrimizde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. 4 kardeşin ikincisi olan Süleyman Sevim’in cenazesi öğle saatlerinde helikopterle Kırşehir’e geldi. Buradan Cacabey […]

3 Haziran 2018 Pazar günü Hakkari- Şemdinli ilçesi Eşelik Köyü Irak sınırında bulunan dikilitaş Hudut karakoluna Yönelik PKK-KCK terör örgütünün düzenlemiş olduğu silahlı saldırı sonucu şehit olan 24 yaşındaki Sözleşmeli Piyade Er Süleyman Sevim dün şehrimizde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
4 kardeşin ikincisi olan Süleyman Sevim’in cenazesi öğle saatlerinde helikopterle Kırşehir’e geldi. Buradan Cacabey Camii’ne getirilen şehit Süleyman Sevim için Cacabey Meydanı’nda bir tören düzenlendi. Törene Vali İbrahim Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Garnizon Komutanı J. Albay Orhan Ekemen, Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, şehidin babası Yunus Sevim, AKM Parti İl başkanı Muzaffer Aslan, CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen ve Merkez İlçe Başkanı Nuri Araz, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, AK Parti Kırşehir Milletvekili adayları Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan, CHP Milletvekili adayı Dr. Metin İlhan ve Çağdaş Gökalp, İYİ Parti Milletvekili adayları Hakan Ünser ve Asaf Kayaoğlu, MHP milletvekili adayları Oğuz Sulusaray, A. Aydın Akpınar ve ailesi başta olmak üzere milletvekili adayları, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları ile sivil potlum kuruluşlarının başkanları katıldı.
İl yöneticileri şehit ailesinin acısını paylaşarak, sabır ve başsağlığı diledi. Burada kılınan namazın ardından şehidin annesi ve kardeşleri tabuta sarılarak uzun süre gözyaşlarını tutamadılar.
Bekâr olan şehidimizin cenazesi daha sonra torağa verilmek üzere Kırşehir merkeze bağlı Dedeli köyüne götürüldü ve burada gözyaşları arasında toprağa verildi.
“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve yüce Türk Milletine baş sağlığı dileriz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .