Kırşehir seçmeninden bilinçsiz de olsa seçim analizi! AKP 1, MHP 1

Kırşehir seçmeninden bilinçsiz de olsa seçim analizi! AKP 1, MHP 1

24.02.2015

Milletvekilliği seçimleri için aday adaylıklarında başvurularında adeta yarış yaşanırken, Kırşehir’de seçmen bilinçli olmasa da kendince öngörülerde bulunuyor…

KIRŞEHİR’DE milletvekilliği seçimleri için Ak Parti ve MHP’de aday adaylığı sürecinde kıyasıya bir yarış yaşanırken, CHP aday adayı sayısında geri kaldı.

Kırşehir seçmeni milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olan kişilerin vaatlerinden çok parti isimlerinde tartışıyor.
Kırşehir’de AK Parti ile MHP’nin birer milletvekili çıkaracağını öngören Kırşehir seçmeni, Türkiye genelinde de aynı tablonun olacağını öngörüyor.
7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği seçimleri için aday adayları arasında yarış başlarken, ilimiz Kırşehir’de vatandaşlar aday adayları arasındaki yarıştan uzak kalıyor.
Siyasi çekişmelerden dolayı “demokrasi gazisi” olmuş bir il olarak Kırşehir’de, siyaset bilgisinin ve siyasi açıdan vekillerin yaptığı hizmet ve yatırımların eksikliğinin en iyi şekilde irdelenerek, tartışılması ve sorunlara bilinçli bir şekilde çözüm üretilmesi gerekirken, vatandaş yaşam kaygısı ve laf azanlıklardan dolayı maalesef bilinçli düşünmüyor.
Kırşehir’de seçimle ilgili vatandaşların görüşlerini açıkladıklarını, halen Kırşehir’de milletvekili sayısının 3’ten 2’ye düştüğünü bilmeyen seçmenlerin olduğu dikkat çekerken, “7 Haziran seçimlerinde Kırşehir’de MHP 2 alır, AKP’de 1 alır” diyen seçmenlerle karşılaşılıyor.
Kırşehirli seçmenlerin çoğu aday adaylarını tanımazken, “Kırşehir’de AK Parti 1, MHP 1 alır. Türkiye geneline de Kırşehir’deki durum yansır” değerlendirmesinde bulunan Kırşehir seçmeni, “Kırşehir’in 3 milletvekili vardı, 2’ye indirildi. Buna itiraz edemediler. Milletvekilleri halkı geri itiyor” şeklinde eleştiride bulunarak, şu anki mevcut iktidar milletvekillerinden memnun olmadıklarını belirtiyorlar.YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

MUSTAFA CAVDAR

ISTE GERCEK GIZLI AKP – PKK ANLASMASI:
1-Anayasa’nın ilk üç maddesinin değiştirilmesi ve Türklüğün çıkarılması.
2-Anadilde eğitim adı altında Kürtçe eğitimin verilmesinin yasal yolunun açılması ve bunun anayasada yer alması.
3-Cezaevlerinde terör suçları kapsamında tutuklu halde bulunan tüm eli kanlı teröristlerin salıverilmesi.
4-Terörle mücadele yasasının kaldırılması ve Ceza Muhakemeleri Yasası’nda PKK’nın talep ettiği değişikliklerin yapılması.
5-Yüzde 10’luk seçim barajının kaldırılması.
6-Yerel Yönetimlerin Güçlendirilmesi adı altında “özerkliğin” hayata geçirilmesi.
7-Özerklik koşullarının sadece idari değil mali yönden de tanımlanması.
8-Üniter yapıya son verilerek, bölge meclislerinin kurulması.
9-Doğu ve Güneydoğu’yu da kapsayan bir bölgeye “Kürdistan” adının verilmesi.
10-Ve pek tabi terörist başının başlangıçta ya İmralı’da bulunan açık bir alana, ya da Diyarbakır ceza evinde dışarıdan ulaşımı ve iletişimi rahat bir alana çıkarılması, ardından da salıverilmesi.
AKP yukarıda sıralanan talepleri kabul etmiş ve karşılığında da İmralı-HDP-PKK birleşik üçlüsünden “başkancıl sistem için destek” talep etmiştir.
Terörist başı bu talep karşılığında HDP’yi barajı aşamayacağı ortada olduğu halde, parti olarak seçimlere sokma taahhüdü vermiş ve AKP’nin elini güçlendireceği garantisinde bulunmuştur. ( İsmail Özdemir )
Aziz Turk milleti gaflet uykusun dan uyan da gercekleri gor artik! 7 Haziran secimlerin de is birlikci hainlere gerekli cevabi ver artik!

26.02.2015, 9:58

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .