Kırşehir Sağlık-Sen’den kaynaşma yemeği…

Kırşehir Sağlık-Sen’den kaynaşma yemeği…

23.10.2018

Kırşehir Sağlık-Sen Şubesi’nin gelecek ay yapılacak olağan genel kurul öncesi Şube Başkanı Yasin Yücesan ve ekibi tarafından kaynaşma yemeği düzenlendi. Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Yasin Yücesan, Pazartesi akşamı Belediye’ye ait Ağalar Konağı’nda 112 delegeyle yemekli bir toplantı düzenledi. Yemeğe AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Başkanı Muzaffer Aslan ile birlikte […]

Kırşehir Sağlık-Sen Şubesi’nin gelecek ay yapılacak olağan genel kurul öncesi Şube Başkanı Yasin Yücesan ve ekibi tarafından kaynaşma yemeği düzenlendi.
Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Yasin Yücesan, Pazartesi akşamı Belediye’ye ait Ağalar Konağı’nda 112 delegeyle yemekli bir toplantı düzenledi. Yemeğe AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Başkanı Muzaffer Aslan ile birlikte Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Semih Durmuş da katıldı.
Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Yasin Yücesan, yemekte yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti ve yaklaşık 6 aylık süre içinde yürüttüğü çalışmaları anlattı.
Başkan Yasin Yücesan şunları söyledi:
“Biz bu göreve şahsi kazanımlar ve hırslarımız için asla talip olmadık. Bizim derdimiz siyasi temsilcilerimizin ve hükümetimizin yoğun çabaları ve gayretleri ile ilimize, Kırşehir halkına ve Sağlık çalışanlarına kazandırmış oldukları, sağlık hizmeti veren binaların, tedavi amaçlı teknolojik donanımların ve çok amaçlı tedavi alanlarının ve yöntemlerinin daha etkin ve verimli kullanılabilmesi, çalışanlarımıza ve halkımıza kesintisiz yansıması, çalışanlarımız ve milletimiz arasında köprü olarak etkin bir iş birliği ortamı sağlanması amacı ile bu yola çıktık. Biz bu anlamlı yolda iç çekişmeler ve kaos ortamı gibi başarılarımıza set çeken kısır döngüler istemiyoruz. Biz sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 hedeflerine ulaşmasında temsil ettiğimiz camia adına çok çalışarak bu davaya katkıda bulunmak istiyoruz.
“Birlik ve beraberliğe her alanda ihtiyacımızın olduğu bugünlerde yerli ve milli ekonomiye destek olmak, daha verimli üretim kaynakları oluşturmak, çalışanlarımızın ve milletimizin refahının yükselmesi adına yapılacak girişimlerde biz de görev almak istiyoruz. Bu anlamda sendika kavramının ayrıştırıcı ve rutin hareket tarzları ile değil hizmet adına proje üreterek anlam kazanacağı düşüncesini taşıyoruz. Bu ilkeleri kendimize rehber edinerek, çalışanlarımıza ailevi ve sosyal özlük hakları ile ilgili hukuki destek vermek, sosyal etkinlikler ile motivasyonlarını artırmak, mutlu ve acılı günlerinde ulaşım kolaylığı sağlamak, çalışanlarımızın kendileri ve ailelerinin sağlık hizmeti almalarında yardımcı olmak, küçük çocuklarının eğitimine katkıda bulunmak, sendika binasının daha etkin ve paylaşımca olmasını sağlamak gibi hizmetleri, çalışanlarımıza sunma gayretini taşıyoruz.”
Yemeğe katılan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ise sağlık emekçilerinin birlik ve beraberliğinin önemli olduğunu ifade ederken, Belediye başkanı olarak yaptıkları çalışmalarını anlattı. Başkan Bahçeci, şunları söyledi:
“Sizler bizim şehrimizin sağlık emekçilerisiniz sağlık Ak Parti iktidarı döneminde en güçlü olduğumuz en çok hizmet ettiğimiz gerçekten çok ciddi bir evrim niteliğinde dönüşüm yaşattığımız bir alanımız o açıdan da hastaneyi de çok ziyaret eden bir insan olarak hasta ziyaretleri yaptığımızda hep söylüyorum o aldığı dualar Tayyip Erdoğan’a da yeter. Emeği geçen herkese yeter. Çünkü bu millete yapılan hizmetler gerçekten çok iyi bizim milletimiz her partili için hizmetin en iyisine layık, en güzeline layık. Onun için hepinize emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu alanda çalışıyorsunuz. Maaş alıyorsunuz ama profesyonelce bu işi yapıyorsunuz. Ama gönlünüzden gelerek yaptığınızı da biliyoruz, hepinizi de tanıyoruz. O açıdan da Allah hepinizden razı olsun. İnşallah bu hizmetler artarak devam etsin.
“Biz de şehirde bunu yapmaya çalışıyoruz. Kırşehir’in bir vizyon değişti 10 yılda her mana da çok önemli atılımlara imza attık. Bunları yapmak kolay işler değil. Türkiye’de özellikle bizim ülkemizde hizmet etmek gerçekten zor. Birçok işi bir arada yapmanız gerekiyor. Birçok milat mücadeleyi aynı anda vermeniz gerekiyor. Bir yandan proje üreteceksiniz, vizyonu takip edeceksiniz, dünyayı takip edeceksiniz, ülkenizi takip edeceksiniz, bir yandan personelinizi yöneteceksiniz, bir yandan parayı yöneteceksiniz, parasını bulacaksınız, bir yandan şehirde oluşan şebekelerle mücadele edeceksiniz, rant şebekeleriyle ama bir farkı mücadele vermiyorlar, siyasi şebekelerde var sadece rant demeyim. Her türlü şebekeler mevcut. Bunlarla da aslında bir duruş sergileyeceksin yani bunların hepsini bir arada yapmanız gerekiyor. Biz 10 yıldır sizin verdiğiniz yetkiyi, sizin bize olan güveninizi bu manada size tekrar hizmet olarak, güzellikler olarak döndürmek için bir mücadele ediyorum. Otobüslerimiz devreye girdi, hastanemize geliyorlar her hal bu otobüsler bazı sorunlar olabilir, 3 haftadır devam ediyor. Hep şunu söylüyorum şehir ilk defa otobüsle tanışıyor, belediye ilk defa otobüs işletiyor. Dolmuşçularla anlaştık biliyorsunuz sistemi onlar yönetiyor. Onlar ilk defa otobüs kullanıyor, halk ilk defa otobüs sistemi akıllı kart kullanıyor, onun için bir iki üç ay belki tatlı sorunlar sıkıntılı olacak ama sistem oturduğunda Kırşehir gerçekten modern bir şehir olacak. Altyapıyı da bunun için yaptık. O zaman kızanlar, toz oldu, çamur oldu diyenler oldu. Bir mektup gönderdim geldi mi size içimi döken bir mektuptu mektup gönderme gereği hissettim niye sanki kötü bir şey yapmışım gibi altyapı yaparken duymadığımız laf kalmadı. Ha bunların bir çoğu siyasi ön yargılardı. Bunu her zaman söylüyorum. Çok iş yaptık. Kent Parkı, Cacabey Meydanı, Ahi Evran Külliyesi, şehir girişleri, terminal, kültür merkezi, burası elhamdülillah kafanızı nereye çevirseniz bu kardeşinizin eserini görüyorsunuz. Hiç yorulmadım, yorulmuyorum, çok ta seviyorum. Mühendis olmuşum ki zaten bu iş beni çok severek yapıyorum en çok neye huylanıyorum biliyor musunuz çekişmeler, kavgalar, insanların kafalarının içindeki duvarlar, ön yargılar, siyasi ön yargılar. Siz burada işte bir sendikasınız sendika içinde seçimlerde yapıyorsunuz bunlarda ölçüyü çok iyi belirlemek lazım. Kavganın dozunu çok iyi ayarlamak lazım. O ilkelerden asla vazgeçmemek lazım ama bizim toplumun en büyük eksiği nedir biliyor musunuz. Bilgisizlik, bu siyasette de vardır, kamu kurumlarında da var, ticarette de var, aile hayatında da var her şeyde var. İlkeleri ve prensipleri çok iyi korumak lazım. Ve onların etrafında bu işleri yapmak lazım. Ama bir sendika seçimi yapacak başkaları seçecek. Bunlar demokrasinin adımları.”
AK Parti İl Başkanı Muzaffer Arslan ise gelecek ay yapılacak Sağlık-Sen seçimlerinde bütün adaylara eşit mesafede olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
“Şimdi demokrasilerin olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Yani güzel bir demokrasi faaliyette bulunuşunuz sendikal faaliyette bulunuyorsunuz, birlik ve beraberlik içinde ve bir mücadele veriyorsunuz. Tabi bu güzel. Yalnız biraz önce Yaşar Başkanın açıkladığı bir konu vardı. Şimdi ülkede verilen bazı mücadeleler var. İşte Cumhurbaşkanımız, Reisimiz en başta sadece Türkiye içerisindeki hainlerle değil, tüm dünyaya karşı bir mücadele veriyor. Bizler de Kırşehir Ak Parti ekibi olarak Reisimize daim olmak için ülkemize hizmet etmek için gayret gösteriyoruz. Bu ülkede yapılacak çok işimiz var belediyecilik noktasında canla başla çalışan bir Belediye Başkanımız var. İşte milletvekilimiz burada. Tecrübeli, ben de tecrübeliyim. Biz belki show yapmıyoruz. Belki çok fazla reklam yapıyoruz, ama Allah için, Kırşehir için, ne yapılması gerekiyorsa onun için mücadele veriyoruz. Şimdiye kadar gelen 16 yılık iktidarımız döneminde de Kırşehir’e yapılanlar da ortada. Ha birileri kabul eder, etmez ama biz biliyoruz ki doğru yoldayız. Kırşehir’e güzel hizmetler yaptık. Şimdi bunu söylememin sebebi şu. Bu sene gerçekten gönüllerde biri sendika. Fikrimiz, düşüncemiz, irademiz, yaşam tarzımız bir ve onun içinde bir aileyiz. Her zaman Ak Parti’yle bu sendika içli olmuştur, temas halinde olmuştur. Şimdi bu sendikalar seçimlere başladığında, tabi biz elimizden geldiğince bazı şeyler yaşandığı zaman ileriye dönüp yaralar oluşuyor. Biz bunu önlemeye çalıştık. Ama dediğim gibi bir sürü eleştiriler vardır. Ama şöyle sesler gelmeye başladı. İşte il başkanım falan delegesine giriyor, Belediye Başkanı falancayı destekliyor, milletvekili falancayı destekliyor. Arkadaş ben aşağı yukarı burada yüzde 90’ını tanıyorum. Hiç kimse ne bize çoklar, ne de çok yakın, hepiniz bize ayrı mesafedesiniz. Hepiniz kardeşimsiniz. Bizim bu seçimler döneminde istediğimiz şu. Sizlerin sevdiğimiz kardeşlerimizin, kardeşlik hukukunun arkadaşlık hukuk dememiz. Ama biz bunlara ne kadar çabalasak tabi ki bu güzelliklerin bir tanesi seçimdir. Seçim yapılacak, karşılıklı mücadele verilecek ama bizim istemediğimiz tek şey vardır. O da birlik ve beraberlik bozulmamasıdır. Çünkü siz bizim için çok önemlisiniz. Biz size çok değer veriyoruz. Bunu korumaktır, mücadele verdik, ısrar ettik ama tekrar ediyorum bakın Yasin’in çocukluğunu bilirim, Cuma’yı çok iyi bilirim. Diğer Yasin’i de bilirim. İçinizden bir çok kardeşinizle beraber olduk, beraber yedik, beraber içtik, muhabbetimiz var, samimiyetimiz var. Şimdi falanca delege grubu, filanca delege grubu. İnanın her grup ta benim can ciğer arkadaşlarım var. Yani tek tek saymayım hepiniz kardeşimizsiniz. Dolayısıyla sizden istediğimiz tek şey var. Bakın biz bu kadar mücadele verirken Recep Tayyip Erdoğan’a, Reisimize destek olmaya çalışırken, bizim taraf olmamız sendikada A’yı destekleme, B’yi destekleme gibi bir lüksümüz yok. Bizim tek şeyimiz bölünmeyin, parçalanmayın, birbirinize düşman olmayın. Arkadaşlık ve kardeşlik hukukuna aykırı davranmayın.”
Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Semih Durmuş ise sendikaların görevinin üyelerinin sorunlarını çözmek olduğuna dikkat çekerek, “Biz sendikacı olarak şu an insanların sorunlarını çözmek için kendimizi bu yola adamış olan insanlarız. Bu yolda kendimizi yetiştirmemiz gerekiyor. İkinci olarak öğretmeyi ve öğrenmeyi seveceğin diyor. Bizler hem kendimizi yetiştireceğiz, hem de yol arkadaşlarımızı, dava arkadaşlarımızı yetiştireceğiz bunlar bizim için çok önemli ilkeler. Bir diğeri en küçük kanıtı değerlendirebilecek zeka yapısına sahip olacak diyor. Sendikal mücadele veriyoruz, kendi alanımızda 7 tane sendika var. Bağımsız sendikalar var onlarla beraber yarışıyoruz. Bugün 250 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük sendikasıyız. Bunu şu ana kadar başardık. Ama bundan sonraki süreç içerisinde de süreç bekliyor bu süreci de aklıselim bir şekilde atlatmamız gerekiyor. Neden en küçük kanıtı değerlendirebilecek bir zeka yapısına sahip olacak. Gerçekten sağlık çok önemli bir hizmet. Şu anda Türkiye’de Sağlık Bakanlığının verilerine göre 400 bin ebe hemşirenin olması gereken bir alanda biz sadece biz 150 bin ebe hemşireyle biz hizmet veriyoruz. Bir hemşire arkadaşımız, bir ebe arkadaşımız 3 tane ebe hemşire arkadaşımızın yapması gereken sağlık hizmetini sunuyor. Gerçekten işimiz çok yoğun, sağlıktaki en çok öğündüğümüz hadiselerden biri bir sağlıktaki erişimdir. 2002 yılında sağlıkta başvuru yüzde 2’keyken şu an yüzde 8’e çıkmış durumda. Şu an 8 dört katına çıkmış durumda bariz alanda sağlık çalışanlarının yükününde dört katına çıktığını biliyoruz. Bu kadar yoğun şartlar altında çalışıyoruz onun için yapılması gereken. Yeni Bakanımızın da bence en çok üzerinde durması gereken konulardan biri sağlık çalışanı istihdamının arkasında durulmasıdır. Çünkü gerçekten çok fazla çalıştığımızda sizin bütün sosyal yaşantınızı etkiliyor. Sadece yıl çalışmış olmakla kalmıyorsunuz. Normal bir memur arkadaşımız günde 8 saat çalışıyorken sağlık çalışanlarının günlük ortalaması 13+3 saat hani hem normal mesainizi yapıyorsunuz, hem gece nöbet tutuyorsunuz bir de icabınız oluyor. Yani ben gelmiyorum deme şansınız yok, orada hayat kurtaracağınız zaman bütün her şeyinizi bırakıp oraya koşuyorsunuz” dedi.
AK parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli de yemekte yaptığı konuşmada Sağlık-Sen seçimlerinde birden fazla adayın ortaya çıktığına dikkate çekerek şunları söyledi:
“Delege seçimi yaptınız birincisini ertelediniz maalesef yapamadık. İkincisinde de çok güzel bir demokrasi şöleniyle güzel bir delege seçimini tamamladınız. Bunun için ben hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu yarışa giren kardeşimi de tebrik etmek istiyorum. Keşke başkanımın bahsettiği gibi Yasin kardeşimiz de burada olsaydı. Cuma burada. Bunlar güzel şeyler. Böyle bir çetin geçen bir seçimden sonra aynı masanın etrafında oturabilmekte ayrı bir erdem. Ben ikinize özellikle kutlamak istiyorum. Gerçekten güzel bir şey. Ama gönül isterdi ki biz ısrarla il başkanımızla birlikte ben her iki süreçte de arkadaşlarımla bire bir istişarelerde bulunduk. Tek liste çıkıyor adaylarımız, oturuyorlar masanın etrafında, şehrin siyasi büyükleri de onlara liderlik ediyor. Ara buluculuk yapıyor bir araya geliyorlar ve tek listelerle çıkıyorlar. Ve hiç yaralanma olmuyor. Buna biz çok ısrar ettik, keşke bu manada başlayıp bu şekilde devam etse bizler çok mutlu olurduk. Tabi bir sürü dedikodu, bir sürü fitneyle uğraştık ve sağlık camiamız maalesef 2’ye 3’e bölündü. Biraz önce bir şey söyledi Yaşar Başkanım da 16 yıl evvel, 17 yıl evvel partinin kuruluşunda olan kutuplar yarımlar orada kalıyor. Bunlara hiç başlamadan aslında fırsat vermek lazım. Biz bunlara çok ciddi ısrarlaydık, fakat ama bizi üzdü. Tabi bizleri alet etmeye çalıştılar. İşte sosyal medyada falan bizimle alakalı yazılanlardan ve biz bunları unutmuyoruz hiçbir zamanda unutmayacağız. Yani ben iktidar partisinin şehri tek temsil eden milletvekiliyim değerli kardeşlerim. Ve ben çok üzülüyorum bazen neye üzülüyorum biliyor musunuz. Biz de bir başkanlık söz konusu olduğunda Kırşehir’de adaylık söz konusu olduğunda, bir yerde idarecilik söz konusu olduğunda birbirimizi yiyoruz. Bizler kadere iman etmiş insanlarız öyle değil mi? Şimdi laf açılınca herkes İslamiyet’ten, Müslümanlıktan sonra ne olur ama bizim gibi küçük şehirlerin acı özellikleri siyasete de bunu çok taşıyoruz. Böyle seçimlerde de çok yaşıyoruz ve çok üzülüyoruz. Ama bazen Allah’ın rızasını bir kenara koyuyoruz ve sadece ben diye dolaşıyoruz yakışıyor mu bize? Sendikal faaliyet yapıyoruz öyle değil mi. O kadar önemli bir iş yapıyorsunuz ki başkanım biraz evvel bahsetti bizim nelerle uğraşmamız lazım gelirken biz nerelere enerjimizi harcıyoruz. Sizlerin sosyal, ekonomik her türlü çıkarınızı hep birlikte şehrin siyasileri olarak bizlerle iktidar partisi temsilcileri olarak birlikte kovalamamız gereken, birlikte istişareler içerisinde çalışmamız gerekirken böyle seçim dönemlerinde yapılan kutuplaşmada gerçekten bizi çok üzüyor, çok yoruyor. Bakınız değerli arkadaşlarım, değerli kardeşlerim Ak Parti 16 yıldır bu ülkeye hizmet vermiş siyasi parti ve gerçekten de dünya lideri olan bir lidere sahip liderimiz, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan biz iktidar olduğumuz günden beri önceliğimizden olduk hep halkımızı milletimizi refah zirvesine en yüksek seviye de yaşatan gelir seviyesini olabildiğince en yüksek seviyelere taşıyabilmek oldu. Öyle değil mi? Bunları yaşamadık mı ben burada aynı zamanda Kırşehir’de yıllarca ticaretle uğraşan bir kardeşinizim. Aynı şey sizler içinde geçerli, Milli Eğitim camiası içinde geçerli, bütün kamu kurumları için geçerli çok örnek verdim, seçimlerde de çok örnek verdim. Bir öğretmen 25-30 sene çalışıp ta emekli olduğunda emekli ikramiyesi bir dairenin 4’te1’ne tekamül etmiyordu aldığı öyle değil mi? Bir çoğunuzun ikinci daireleri var, birinci arabaları aldık ikinci arabaları alıyoruz. Sizler daha iyilerine layıksınız. Seçimlerde de bütün platformlarda da bütün ortamlarda dedim ki sizler daha mutlu çalışma saatleri daha uygun şartlarda geliri daha yüksek seviyelerde çalışırsanız sizler mutlu olursunuz.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

muallim

adam kayırmacılıktan başka bir iş yaptığınız yok..
ne dayanışması…

25.10.2018, 10:39

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .