KIRŞEHİR SAĞLIK-SEN’DE TOPLU HALDE İSTİFA…

KIRŞEHİR SAĞLIK-SEN’DE TOPLU HALDE İSTİFA…

06.01.2018

Sağlık-Sen Şubesi Başkan Yardımcılığından istifa eden Yasin Yücesan: “Üyelerimize hapis cezası almış bir başkanı zorla yönetim kurulu üyelerine ve sendika üyelerine dayatmak hepimize yapılmış büyük bir ayıptır”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in Kırşehir Sağlık-Sen Başkanı iken FETÖ soruşturmaları çerçevesinde tutuklanarak cezaevine konulan, yargılama sonucunda 4 yıl 2 ay hapis cezası olan Necati Yılmaz’ı Kırşehir’deki evinde ziyaret ederek görevine devamını istemesi Kırşehir Sağlık-Sen’de istifaları da beraberinde getirdi.
Kırşehir Sağlık-Sen Şubesi Başkan Yardımcıları Şenol Soykan, Harun Koç, Ahmet Dalgalı, Yasin Yücesan ve Yakup Aydın ile hastane ve ilçe temsilcileri de aldıkları olağanüstü bir kararla sendikalardan toplu halde istifa ettiler.
İstifa gerekçelerini yazılı bir açıklama yaparak duyuran Sağlık-Sen Başkan Yardımcısı Yasin Yücesan şunları söyledi:
“Kurulduğu günden beri Kurucu üyesi olduğum, 20 Ekim 2014 tarihinde Kırşehir Sağlık-Sen üyesi kardeşlerimin teveccühü ile yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcılığına seçildiğim Kırşehir Sağlık-Sen Şubesi yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevimden aşağıdaki sebeplerden ve olağan dışı olaylar nedeniyle, istemeyerek geçtiğimiz Cuma günü itibari ile istifa ediyorum.
“İstifa Gerekçem; Kamuoyunun da yakından takip ettiği FETÖ zanlısı sağlıkçılar davasında, Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Necati Yılmaz yargılandığı FETÖ/PDY terör örgütü üyeliğinden geçtiğimiz hafta 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı. Ceza alan ve devlet memurluğu görevinden uzaklaştırılan bu kişinin, Sendika Genel Merkezimize defalarca rahatsızlıklarımızı dile getirmemize rağmen hala resmiyette Şube Başkanı olarak gözükmesi. Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerince FETÖ’den hapis cezası almasına rağmen 30.12.2017 tarihinde Sendika Genel Başkanı Metin Memiş’in bu kişiyi evinde ziyaret etmesinin ardından Necati Yılmaz’ın Kırşehir Sağlık-Sen Şube Başkan Vekilini arayarak ‘06.01.2018 Cumartesi günü sendika yönetim kurulunu acele topla ben görevimin başındayım, senin görevin burada sona erdi’ demesi ile Genel Başkan Metin Memiş’in Kırşehir Şube Başkanlığında bu kişiyle devam etme kararı aldığı anlaşılmıştır.
“Yaşanan bu olaylar sonucunda Yönetim Kurulu Üyeleri olarak Başkan Vekili Ahmet Dalgalı başkanlığında olağanüstü toplanarak Başkan Vekili dâhil tüm arkadaşlarımız yönetim kurulu üyeliği görevlerimizden istifa ettik.
“Ben Yasin Yücesan olarak her zaman devletimin yanında oldum. Bu şekilde bir ceza alan birisinin başkanlığında şahsım adına görev almam. Çünkü Başkanının FETÖ ile anıldığı bir sendikada istifa etmek için sırada bekleyen sendikada güçlükle tuttuğumuz üyelerimize hapis cezası almış bir başkanı zorla yönetim kurulu üyelerine ve sendika üyelerine dayatmak hepimize yapılmış büyük bir ayıptır.
“Kırşehir sağlık camiasında maalesef istenmeyen olaylar yaşanıyor. Adeta devletin yanında olanlarla FETÖ’ye hizmet edenler ve yandaşlarının mücadelesi yaşanıyor. Artık herkesin gözü önünde yaşanan bu mücadelede adeta bizlerin aklıyla alay ediyorlar ne acıdır ki hiçbir beklentisi olmayan vatan evlatlarını Sağlık Sen’den tasfiye ediyorlar. Ben ve arkadaşlarım buradan Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı, Kırşehir’in siyasetçilerini, Kırşehir Sağlık-Sen ve Kırşehir Sağlık camiasına sahip çıkmaya davet ediyorum.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .