Kırşehir Sağlık-Sen’de Cuma Köysüren kazandı

Kırşehir Sağlık-Sen’de Cuma Köysüren kazandı

05.11.2018

Delege seçimlerini kazanan Yasin Yücesan, seçimi kaybetti! Kırşehir Sağlık-Sen’de Cuma Köysüren kazandı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Şubesi’nin 5’nci olağan genel kurulu Pazar günü yapıldı ve Cuma Köysüren üç oy farkla kazandı. Pazar günü yapılan kongrede yaklaşık yedi aydır başkanlık görevini yürüten Yasin Yücesan ile Sağlık Müdürlüğünde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Cuma […]

Delege seçimlerini kazanan Yasin Yücesan, seçimi kaybetti!

Kırşehir Sağlık-Sen’de Cuma Köysüren kazandı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Şubesi’nin 5’nci olağan genel kurulu Pazar günü yapıldı ve Cuma Köysüren üç oy farkla kazandı.
Pazar günü yapılan kongrede yaklaşık yedi aydır başkanlık görevini yürüten Yasin Yücesan ile Sağlık Müdürlüğünde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Cuma köysüren Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi başkanlığı için aday oldular.
Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurul açılış ve divan teşekkülü ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Yasin Yücesan ile Cuma Köysüren birer konuşma yaptılar ve ardından seçimlere geçildi.
Delege seçimlerinde 61’i kazanan Yasin Yücesan bu seçimde 53 oy topladı.112 delegeden 111’i oy kullandığı seçim sonunda 56 delegenin desteğini alarak rakibini 3 oyla geride bırakan Cuma Köysüren, Sağlık-Sen Kırşehir Şubesinin yeni başkanı oldu.
Cuma Köysüren, seçim sonucunun açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, kendisine destek veren tüm sendika üyelerine teşekkür ederek, sonuçların sağlık camiasına hayırlar getirmesini diledi.
Seçimi üç oy farkla kaybeden Yasin Yücesan ise seçim sonuçlarına saygı duyduğunu belirterek, “Sandıkta kazandığımız ve masa başında kaybettiğimiz seçimde delegenin iradesine saygı duyuyoruz. Sendikal mücadelemize tüm sendika üyelerimiz ve delegelerimizle birlikte devam edeceğiz” dedi ve delegelerin büyük tehdit ve baskılara marul kalarak seçimi kaybettiklerini ifade etti.
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Şubesi’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Cuma Köysüren (Şube Başkanı), Halil Doğan (Şube Başkan Vekili), Sami Keleş (Şube Başkan Yardımcısı Teşkilatlandırma), Ünal Seçilmiş (Şube Başkan Yardımcısı Mali İşler), Yakup Aydın (Şube Başkan Yardımcısı Basın ve İletişim), Serkan Göçmen (Şube Başkan Yardımcısı Mevzuat ve Toplu Söz.), Muammer Gül (Şube Başkan Yardımcısı Eğitim ve Sosyal İşler).
Denetim Kurulu:
Levent Bakınbaran, Murat Yiğit, Coşkun Karahan, Davut Mert, Murat Dalgalı.
Disiplin Kurulu:
Mustafa Çınar, Ömür Yıldız, Sebahattin Öz, Erdinç Ayaz, Oktay Küçükarslan
Üst Kurul Delegeleri:
Cuma Köysüren, Süleyman Pehlivan
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .