Kırşehir Sağlığa Yürüyor

Kırşehir Sağlığa Yürüyor

04.04.2015

KIRŞEHİR’DE Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından toplumda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen SAğlıklı Yaşam Yürüyüşü devam ediyor. 2014 yılında başlatılan ve yıl boyunca her hafta gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”, 2015 yılında da gerçekleştiriliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek […]

KIRŞEHİR’DE Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından toplumda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen SAğlıklı Yaşam Yürüyüşü devam ediyor.

2014 yılında başlatılan ve yıl boyunca her hafta gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”, 2015 yılında da gerçekleştiriliyor.
Sağlık Bakanlığı tarafından toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek ve böylece ülkemizde obezite ve obezite ile ilişkili kalp-damar hastalıkları, diyabet, bazı kanser türleri, hipertansiyon, kas-iskelet sistemi hastalıklarının görülme sıklığını azaltmak amacıyla Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı yürütülüyor.
Fiziksel hareketsizliğin azaltılmasına yönelik Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sağlıklı Yaşam yürüyüşü”, 3 Nisan Cuma gerçekleştirildi.
Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, Sağlık-Sen Şube Başkanı Necati Yılmaz ve sağlık çalışanlarının katıldığı yürüyüş, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nde başladı.
Kent Park’ta sona eren Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’nün amacına ilişkin açıklamalarda bulunan Kırşehir Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, sağlıklı beslenme ile sağlıklı bir yaşam tarzının birçok hastalığın önlenebileceğini belirtti.
Haftada en az 3 gün ve en az yarım saat yürüyüş yapılması gerektiğini hatırlatan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, Kırşehir halkının da yürüyüşlere katılmasını beklediklerini söyledi.
Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, “2014 yılında başlattığımız Sağlıklı Yaşam Yürüyüşlerimize 2015 yılında da her hafta yürütmeye devam edeceğiz. Bilindiği üzere birçok kronik hastalığın önüne geçmek için hareketli hayatın önemi Sağlık Bakanlığımız her platformda anlatıyor. Halk Sağlığı Müdürlüğü personelimizle gerçekleştirdiğimiz Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, diğer kamu kurum ve kuruluşlarını da kattığımız bir plan dahilinde devam edecek. Kırşehir halkını da yürüyüşlerimize davet ediyoruz. Yürüyüşlere katılımın mümkün olduğu kadar en üst seviyede olmasını istiyoruz. Birçok kanser hastalığı ile birçok kronik hastalığın önüne geçilmesinde hareketin çok önemi var. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı değişikliği ile birçok hastalığı önlemiş olacağız” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .