Kırşehir POMEM’de intibak eğitimi başladı

Kırşehir POMEM’de intibak eğitimi başladı

04.02.2015

Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde 500 öğrenci intibak eğitimine başlandı… Kırşehir POMEM Müdürü Kasım Varol: “Öğrencilerin daha eğitimli ve nitelikli hale getirilmesi için çalışıyoruz”   BAKANLAR Kurulu kararıyla eğitim merkezine dönüştürülen Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde intibak eğitimlerine başlandı. Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Kasım Varol, basın mensupları ile yaptığı kahvaltılı toplantıda, Polis Meslek […]

Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde 500 öğrenci intibak eğitimine başlandı…

Kırşehir POMEM Müdürü Kasım Varol:

“Öğrencilerin daha eğitimli ve nitelikli hale getirilmesi için çalışıyoruz”

 

BAKANLAR Kurulu kararıyla eğitim merkezine dönüştürülen Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde intibak eğitimlerine başlandı.

Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Kasım Varol, basın mensupları ile yaptığı kahvaltılı toplantıda, Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin eğitim-öğretim yılı çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

Kırşehir Polis Meslek Yüksek Okulu’nun 11.11.2009 tarih ve 15623 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulduğunu, yaklaşık 4 yıl Polis Meslek Yüksekokulu olarak faaliyet gösterdiğini ve 4 yıl içinde toplam 708 öğrencinin mezun olduğunu açıklayan Kırşehir POMEM Müdürü Kasım Varol, Kırşehir Polis Meslek Yüksekokulu’nun Bakanlar Kurulu’nun 09.12.2014 tarih ve 2014/7054 sayılı kararı ile Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne dönüştürülmesine karar verildiğini hatırlattı.

Kırşehir Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’nde güz döneminde eğitim ve öğretim gören 291 öğrencinin ikinci dönem eğitimleri için Kırıkkale, Yozgat ve Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulları’na nakillerinin yapıldığını, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne 14. dönem üniversite mezunu 500 öğrencinin planlandığını ve öğrencilerin 26 Ocak 2015 tarihinde intibak eğitimine başladığını açıklayan Kasım Varol, üniversite mezunu 500 öğrencinin eğitim-öğretim göreceği Kırşehir POMEM’de Kırşehir’in gerek ekonomik, gerekse sosyal ve kültürel hayatına olumlu yönde katkı sağlayacağını, öğrencilerin hayatında Ahiler diyarı Kırşehir’in iz bırakacağını, okuldan mezun olup yurdun çeşitli illerinde görev yaparken ilimizi hep iyi şekilde anacakları ve Kırşehir’in fahri birer temsilcisi olacaklarına inancının tam olduğunu söyledi.

polis3 copy

 

Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün gerek fiziki, gerekse eğitim kadrosu olarak son derece geniş imkânlara sahip olduğunu belirten Okul Müdürü Varol, öğrencilerin mesleki bilgi, beceri ve disiplin anlayışına sahip, halkın ve kendisinin güvenliğini sağlarken yasal hak ve sorumluluklarını bilen, çağın değişen şartlarına uyum sağlayan, saygılı, disiplinli, çağdaş ve aydın birer polis memuru olarak yetiştirilmelerinin öncelikli amaçları olduğunu ifade ederek, “Günümüz hukuk devleti anlayışı, anayasal temel hak ve hürriyetleri korumayı, asayiş ve huzuru sağlamayı, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumayı, devlet otoritesinin kurulmasını ve devamını sağlamayı, kısaca kamu düzenini gerçekleştirmeyi gerektirmektedir” dedi.

Polisin gerek kamu düzeninin sağlanması, gerekse bireylerin hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla önemli bir kamu hizmeti sunduğunu belirterek, aslında polisin halkımıza devlet adına hizmet ettiğini ifade eden Kasım Varol, “Bizler burada halkına hizmet edecek yeterli meslek ve hukuk bilgisine sahip, kendi başına karar verme yeteneği olan, dinlemesini bilen, güzel konuşan, özgüven duygusu yüksek ve meslek formasyonu kazandırılmış, vakur, güler yüzlü, kültürlü polisler yetiştirmek istiyoruz. Bu amaçla suç ve suçlu profilindeki değişiklikler dikkate alınarak öğrencilerin daha eğitimli ve nitelikli hale getirilmesi için çalışıyoruz. Bu bilinçle yetiştireceğimiz genç polisler yüreklerinde vatan, bayrak ve millet sevgisi ile aziz milletimize hizmet etmenin onur ve gururunu taşıyacaklardır” şeklinde konuştu.

Basın mensuplarına okulu gezdirerek okul hakkında bilgi veren Kasım Varol, toplam 181 bin 517 metrekare alan içerisinde yaklaşık 22 bin metrekaresi kapalı alanda, okulun 500 öğrenciye hizmet verecek kapasitede bulunduğunu belirtti.

Öğrencilerin yaşam kalitesini artıracak pek çok ayrıntının düşünülerek projelendirildiğini, tüm blokların içeriden birbirine uyumlu bağlantılarla geçiş sağlanacak şekilde entegre edildiğini, eğitim ortamları yaşam ve sosyal ünitelerin ihtiyaca uygun olarak dizayn edildiğini belirterek, bu haliyle Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin Türkiye’nin sayılı okulları arasında yer aldığını kaydeden Kasım Varol, “Eğitim binasında 21 adet sınıf, ayrıca okulda açık, kapalı ve havalı tabanca olmak üzere toplam 4 adet atış poligonu bulunmaktadır. Öğrencilerin okulda sportif aktivitelerde bulunmaları için 6 adet açık-kapalı spor tesisi, 1 adet 500 kişi kapasiteli konferans salonu ve öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek üzere kitap okuyacakları 1 adet kütüphane bulunuyor. Diğer taraftan çalışan personelin istifade etmesi amacıyla okul müştemilatında 10 dairelik lojmanın 2014 yılında tamamlanarak personelin istifadesine sunuldu” bilgisini aktardı.

Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin faaliyetleri ile ilgili her zaman yanlarında olan basın mensuplarına teşekkür eden Kasım Varol, iletişimin ileri ki dönemlerde de devam edeceğini belirtti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .