Kırşehir POMEM eğitime başladı

Kırşehir POMEM eğitime başladı

12.02.2015

KIRŞEHİR Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 14. eğitim-öğretim dönemine başladı. Kırşehir POMEM açılış törenine Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkan Vekili Veli Şahin, Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, POMEM Müdürü Kasım Varol, İl Genel Meclis Başkanı Şuayip Soysal ile öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve […]

KIRŞEHİR Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 14. eğitim-öğretim dönemine başladı.

Kırşehir POMEM açılış törenine Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkan Vekili Veli Şahin, Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, POMEM Müdürü Kasım Varol, İl Genel Meclis Başkanı Şuayip Soysal ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Vali Necati Şentürk, polis adaylarının eğitimini tamamladıktan sonra Türk Polis teşkilatının onurlu birer mensubu olacaklarını söyledi.

b (3) copy

Polislerin vatanımızın bekası ve milletimizin huzuru için gece gündüz demeden çalıştığını ifade eden Vali Necati Şentürk, “Okulu başarılı bir şekilde bitirip görevlerinize başladığınızda, devletin bölünmez bütünlüğünü sağlamakla mükellef olan İçişleri Bakanlığımıza bağlı olarak çalışacaksınız. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini koruyacak olan sizlere inanıyorum. Yaptığınız görev kutsaldır, bu kutsal görevi çağın değişen şartlarına ayak uydurarak hak ve hukuk çerçevesi içerisinde ifa etmelisiniz. Güvenliğin olmadığı yerde özgürlükten söz edilemez” dedi.

POMEM Müdürü Kasım Varol da konuşmasında mesleki bilgi, beceri ve disiplin anlayışına sahip, özgüveni yüksek polis memurları yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu’nun “Temel Hak ve Hürriyetlerin Korunması” konulu dersiyle devam eden program, tezhip sanatı eserlerinin yer aldığı serginin gezilmesi ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .