Kırşehir polisi camilerde boğulma eğitimi veriyor

Kırşehir polisi camilerde boğulma eğitimi veriyor

09.08.2017

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince önleyici polislik hizmetleri kapsamında camilerde yaz Kur’an kurslarına devam eden çocuklar suda boğulma vakalarına karşı bilgilendirme yaptı. Yoğun sıcakların yaşandığı bugünlerde deniz, baraj, göl ve göletlerde artan boğulma olaylarına karşı eğitim faaliyetlerini yürütmeye başlayan Kırşehir Emniyet Müdürlüğü gençleri ve aileleri bu konuda uyardı. Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla […]

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince önleyici polislik hizmetleri kapsamında camilerde yaz Kur’an kurslarına devam eden çocuklar suda boğulma vakalarına karşı bilgilendirme yaptı.
Yoğun sıcakların yaşandığı bugünlerde deniz, baraj, göl ve göletlerde artan boğulma olaylarına karşı eğitim faaliyetlerini yürütmeye başlayan Kırşehir Emniyet Müdürlüğü gençleri ve aileleri bu konuda uyardı.
Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada “Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce önleyici polislik hizmetleri kapsamında camilerde yaz kurslarına devam eden çocuklarımıza; bilmeleri ve uymaları gereken basit trafik kuralları ve artan sıcaklıklar nedeniyle başta çocuk ve gençlerimiz olmak üzere birçok vatandaşımızın serinlemek için girdikleri deniz, göl, baraj, gölet, sulama kanalı, akarsu ve su birikintilerinde boğularak hayatını kaybettiği, baraj gölü, gölet, sulama kanalı, akarsu gibi suların yüzme bilen vatandaşlarımız için dahi tehlikeli olduğu, belediyelerce park ve bahçelerde yapılan süs havuzlarındaki suların da insan sağlığını olumsuz etkileyecek derecede kirli olabileceği, bu nedenle buralarda suya girilmemesi gerektiği hususlarında bilgilendirmeler yapılarak çeşitli hediyeler verilmiştir” denildi.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması ve huzurlu bir Kırşehir için önleyici polislik hizmetlerine yönelik çalışmalar devam edeceği hatırlatıldı.
Bilindiği üzere Kırşehir’deki son boğulma olayı geçtiğimiz hafta Pazar günü merkeze bağlı Çuğun köyündeki baraj gölünde yaşanmıştı. Kırşehir’de tesisat ustası olan 29 yaşındaki Mehmet Akif Öncül ailesi ile birlikte piknik için gittiği Çuğun Barajı kıyısında çocuğunun terliğinin almak isterken, baraja düşmüş ve boğularak yaşamını kaybetmişti. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .