Kırşehir, nezih cadde ve yollara kavuşuyor

Kırşehir, nezih cadde ve yollara kavuşuyor

10.10.2017

Kırşehir’in geleceği için elini taşın altına koyan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’i bir adım daha ileri götürmek için gayret etmeye devam edeceklerini söyledi…

Kırşehir Belediyesi’nin kent merkezinde hayata geçirdiği altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üst yapıda başladığı dev hamle devam ediyor.
Ana caddelerin çift yönlü trafiğe açılması ile ardından kaldırım, peyzaj ve bisiklet yolu çalışmaları devam ediyor.
Kırşehir Belediyesinin kent merkezinde Ankara Caddesi, Terme Caddesi, Atatürk Caddesi, Lise Caddesinde hayata geçirdiği dev alt yapı hamlesi tamamlanırken, kısa süre önce başlayan üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Bütün alt yapıyı yenileyerek üstüne kaliteli Avrupa standartlarında asfalt yapıldı ve caddeler bisiklet yolları ile peyzajları ile kaldırımları ile yenilenecek.
2016 yılı Haziran ayında başlayan ve bir yıl süren altyapı çalışmaları sonrasında üst yapı çalışmalarına Mehmet Ali Altın Bulvarından başladıklarını hatırlatan Bahçeci, caddelerde eski olan ne varsa kaldıracaklarını söyledi.
Altyapısı biten her bölgede çok yoğun bir tempoda çalışıldığını ifade eden Başkan Bahçeci, “Caddelerimizde çalışmalarımız bittiğinde Kırşehir’in en nezih, en güzel caddelerinden birisi haline gelecek. Avrupa standartlarında asfaltlama yapıyoruz. Ben çalışmalar sırasına sabır gösteren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu alt yapısını tamamlanan bölgelerde 40-50 yıl daha alt yapı inşaatı görmeyecek” dedi.
Üst yapıda çalışmalarının son sürat devam ettiğini ifade eden Başkan Bahçeci, bu kapsamda Ankara Caddesi ve Terme Caddesi’nde çalışmalara başladıklarını, kısa süre içerisinde de bu caddeleri bitirerek, vatandaşların hizmetine sunacaklarını müjdeledi.
Her caddeyi de yoluyla kaldırımıyla baştan aşağı yenileyeceklerini ifade eden Başkan Bahçeci şöyle konuştu:
“Vatandaşlarımızın rahat ve huzuru için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz bu makamda bir gün fazla kalalım diye değil kaldığımız sürede bir fazla ne icraat yapabiliriz anlayışına sahibiz. Biz kendi ikbalimizi bir kenara bırakarak Kırşehirlinin geleceği için elimizi taşın altına koyduk. Önemli olan iz bırakmak, önemli olan eser bırakmaktır. Biz bunun gayreti içindeyiz. Bundan da mutluluk duyuyoruz. Her gittiğimiz yerde iz bırakmak, eser bırakmak için gece gündüz çalışmaya, vatandaşlarımızın dertlerine derman olmaya, Kırşehir’imizi bir adım daha ileri götürmek için gayret etmeye devam edeceğiz.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .