Kırşehir muhteşem bir esere daha kavuşuyor

Kırşehir muhteşem bir esere daha kavuşuyor

31.07.2017

Daha yaşanabilir, daha modern, marka bir kent için birçok projenin hayata geçirildiği şehrimizde yenilenme çalışmaları kapsamında Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı da muhteşem bir görünüme kavuşacak. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yapımında sona gelinen Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanında incelemelerde bulundu. Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanı projesinin ne aşamada […]

Daha yaşanabilir, daha modern, marka bir kent için birçok projenin hayata geçirildiği şehrimizde yenilenme çalışmaları kapsamında Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı da muhteşem bir görünüme kavuşacak.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yapımında sona gelinen Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanında incelemelerde bulundu.
Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanı projesinin ne aşamada olduğunu yakından inceleyen Başkan Bahçeci, çalışmalar hakkında görevlilerden bilgiler aldı.
Başkan Bahçeci, “Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanında son hazırlıklar yapılıyor, açılışa hazır hale geldi. Büyük kuş bahçemiz bitti İnşallah Kırşehir’imiz muhteşem bir esere daha kavuşacak, önemli bir dinlenme ve piknik alanını şehrimize kazandırdık” dedi.
Projeyle kentte ilk kez içerisinde onlarca kuşu barındıran bir kuş bahçesinin olacağını belirten Bahçeci, “Güzler alanının doğal yapısına müdahale edilmeden tasarladığımız projeyle konforlu bir piknik alanı, seyir terasları, basketbol sahası, oyun grupları, kafeterya, köprüler, idari binalar, büfeler, satış birimleri ve çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için planladığımız evcil hayvan parkı ve eğitim alanları yer alıyor. İçerisinde onlarca çeşit kuşun bir arada yaşayacağı bir kuş bahçesi de mevcut. İster kalabalık gruplar halinde, ister aileler halinde, piknik yapabilecek” şeklinde konuştu.
Doğa güzelliğine müdahale etmeden yapılan Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı’nda daha konforlu bir piknik alanı, seyir terasları, basket sahası, satış birimleri ve belki de en önemlisi çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için planladığımız evcil hayvan parkı ile onlarca çeşit kuşun bir arada yaşayacağı bir kuş bahçesi de bulunuyor.
Mevcut 41.626 metrekarelik alanda başlayan Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı’nda 43.728 metrekarelik alanın kamulaştırılmasıyla toplam 86.357 metrekarelik bir alanda prestij bir proje daha hayata geçmiş olacak.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 41 dönüm üzerinde başlatılan ve kamulaştırmalarla 86 dönüme çıkarılacak olan Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı Projesi’nde ister grupça, ister aile ile kullanılabilecek piknik alanları, seyir terasları, yürüyüş yolları, basket sahası, çocuklar için oyun grupları, köprüler, kafeterya/restaurant, idari bina, büfeler, satış birimleri, teknik hacimler ve depolar ile çocuklar ve büyükler için evcil hayvan parkı, su kuşları için 2000 m2’lik özel bir sistemden oluşacak olan Avitary alanı çevresinde yürüyüş yoları, papağan kafesleri, kümesler, yine içerisinde yerli ırkların olacağı çiftlik hayvan barınağı ve açık alanı, seyir kulesi ve tüm bu hayvanların bakımı ve kontrolü için klinik yer alacağını anlattı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .