Kırşehir Milletvekillerinden Orman Bakanlığı’nda toplantı

Kırşehir Milletvekillerinden Orman Bakanlığı’nda toplantı

07.02.2018

Ak Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikâil Arslan ile Salih Çetinkaya, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu makamında ziyaret ederek, Kırşehir’deki yatırımların genel bir değerlendirmesini yaptılar. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun makamında gerçekleşen toplantıya Kırşehir Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin […]

Ak Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikâil Arslan ile Salih Çetinkaya, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu makamında ziyaret ederek, Kırşehir’deki yatırımların genel bir değerlendirmesini yaptılar.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun makamında gerçekleşen toplantıya Kırşehir Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Dinçer, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş ve Orman Genel Müdürü. Bekir Karacabey de katıldılar.
Kocabey Kavaklığı, Savcılı Pompaj Sulama Sistemi, Kültepe Barajı Sulaması konularının görüşüldüğü toplantıda; bu yatırımların gerçekleşmesi için destek isteyen Milletvekilleri Arslan ve Çetinkaya, bu konuda Kırşehir’e yaptıkları büyük destek ve katkıdan dolayı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Dinçer’e, DSİ Genel Müdürü Murat Acu’ya, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş’a ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’e teşekkür ettiler.
Arslan ve Çetinkaya, “Orman ve Su İşleri Bakanımız ve bürokratlarının Kırşehir’deki yatırımlara verdikleri destek ve katkıları hiçbir zaman unutmayacağız. Bizim her isteğimizi olumlu karşılıyorlar ve bütçe imkanlarıyla her zaman desteklerini esirgemiyorlar. Kendilerine bütün Kırşehirliler adına minnet ve şükran borçluyuz” dediler.
KOCABEY KAVAKLIĞI:
Orman Genel Müdürlüğü tarafından 851 kotu altındaki alanda ağaçlandırma ve rekreasyon çalışmaları yapılacak, diğer alanlarda ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından tabiat parkı ilan edilerek altyapı çalışmalarına başlanacak. Tabiat Parkı ilan edilme çalışmalarının altı ayda tamamlanması düşünülmekte olup bu aşamadan sonraki dört ay süre içerisinde ise ihale işlerinin tamamlanarak 2019 yılı başlarında ilk kazma vurulması planlanıyor.
• SAVCILI POMPAJ SULAMA SİSTEMİ:
Toplulaştırma çalışmalarına başlanacak olup, bu çalışmaların ise bir yıl sürmesi planlanıyor. Toplulaştırma çalışmalarının bitirilmesini müteakip yapım ihalesinin yapılması hedefleniyor.
• KÜLTEPE BARAJI SULAMASI:
Konu ile ilgili bir çalışma başlatılacak ve çıkan rapor Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na arz edilecek. Bakan Eroğlu tarafından, DSİ Genel Müdürü Murat Acu’ya bu konu ile ilgili çalışma yapması için talimat verdiği bildirildi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

araplılı

aman seyfe yi kurtarmayın..AMAN…

12.02.2018, 9:48

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .