Kırşehir Milletvekilleri mazbatalarını aldı

Kırşehir Milletvekilleri mazbatalarını aldı

28.06.2018

Mustafa Kendirli: “Hemşerilerimizin bize verdiği yetkiyi Meclis’te 24 saat esaslı çalışmalarımız ile yürüyeceğiz” Metin İlhan: “Meclise gittiğim zaman sadece bana oy verenlerin değil, tüm Kırşehirlilerin milletvekili olacağım” 24 Haziran’da yapılan milletvekili seçimlerinde Kırşehir’de Ak Parti’den Milletvekili seçilen Mustafa Kendirli ile CHP’den Milletvekili seçilen Metin İlhan bugün İl seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını aldılar. Kırşehir’de ilk mazbata […]

Mustafa Kendirli: “Hemşerilerimizin bize verdiği yetkiyi Meclis’te 24 saat esaslı çalışmalarımız ile yürüyeceğiz”

Metin İlhan: “Meclise gittiğim zaman sadece bana oy verenlerin değil, tüm Kırşehirlilerin milletvekili olacağım”

24 Haziran’da yapılan milletvekili seçimlerinde Kırşehir’de Ak Parti’den Milletvekili seçilen Mustafa Kendirli ile CHP’den Milletvekili seçilen Metin İlhan bugün İl seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını aldılar.
Kırşehir’de ilk mazbata almaya AK Parti Milletvekili Mustafa Kendirli gitti. 24 Haziran seçimlerine 139 bin 890 geçerli oydan 57 bin 230’unu alarak Milletvekili seçilen Mustafa Kendirli, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş, diğer ilçe başkanları ve belediye başkanları ve kalabalık bir partili grubuyla mazbatasını aldı ve Adliye binası önünde toplu bir fotoğraf çektirdikten sonra parti il merkezine giderek tebrikleri kabul etti.
Burada konuşan Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir halkına teşekkür etti.
Kendirli, “Ülkemiz 24 Haziran günü çok önemli bir seçimi yaptı. Hem şehrimizde hem de ülkemizde sıkıntı yaşanmadan huzur içinde bir seçim yaşadık. Bir aylık seçim sürecimiz boyunca tüm siyasi partiler söyleyeceklerini söylediler, propagandalarını yaptılar ama son sözü 24 Haziran’da milletimiz verdi. Milletimizin sandığa yansıyan iradesi ve tecellisi bizim başımızın üzerindedir. Biz milletimizin kararına sonuna kadar saygı duyacağız. Türkiye çok önemli bir seçim yaptı. Türkiye’de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş yapıldı. Yeni sistem Allah’ın izni ile hızlı ülkemizde daha hızlı bir sistemi başlatacak. Daha güçlü bir hükümet ile daha güçlü bir meclis ile çalışmalar daha hızlı bir şekilde devam edecek. Bizler de hemşerilerimizin bize verdiği yetkiyi Meclis’te 24 saat esaslı çalışmalarımız ile yürüyeceğiz. Milletimizin bize yüklediği sorumluluğu biliyoruz. Bu mazbatayı aldığımız günden itibaren şehrimize yatırımlarımızı hizmetlerimizi hızlı bir şekilde yapacağız. Bu seçimin sonunda milletimiz bize daha fazla çalışmamız gerektiğinin sorumluluğunu yükledi. Bizler de inşallah yeni dönemde şehrimize çok güzel hizmetler kazandıracağız.24 Haziran seçimlerinin milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Teşkilatıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Milletimizin kararı bizim başımızın tacıdır. Biz Ak Parti kadroları olarak milletin hizmetkârı olarak bu yola çıktık, yolumuzdan da inşallah hiç kimse döndüremeyecek. Bu seçim sonucunda sevindiren Cumhurbaşkanımızın ilk turda açık ara farkla seçilmiş olması. Milletimizin Cumhurbaşkanımıza olan güveni, cumhurbaşkanımız ile yola devam etmesini çok önemsiyoruz. İnşallah 24 Haziran seçimleri ülkemize milletimize Kırşehir’e hayırlar getirir. Meclis’te yemin ederek göreve başladıktan sonra Kırşehir’e ve hemşehrilerime en iyi hizmet vermek için çalışacağım” diye konuştu.
Öğleden sonra ise CHP’den Kırşehir Milletvekili seçilen Metin İlhan, CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu ve Merkez İlçe Başkanı Selçuk Korkmaz, İl Genel Meclisi Üyesi Gazi Özer ile partililerle birlikte İl Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı.
24 Haziran seçimlerinde Kırşehir’de 36 bin 92 oyla 16 yıl sonra CHP’den milletvekili seçilen Metin İlhan, burada yaptığı konuşmada, Kırşehir halkına teşekkür ederek şunları söyledi:
“Mazbatayı burada gördüm ilk defa. Çok zorlu bir seçim süreci atlattık. Biray süreyle işte sıkıntılı dönemlerimiz oldu. Ama bu sıkıntılı dönemleri milletvekili adayı arkadaşımız Çağdaş Gökalp ve arkadaşımla beraber Cumhuriyet Halk Partisinin bütün ileri gelenleri Kadın Kolları, Gençlik Kollarıyla beraber bu dönemi atlattık. Buradan halkıma özellikle teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bizi sonuna kadar desteklediler. Hep yanımızda oldular. Kazanmam için elinden geleni yaptılar. Oy verenden de vermeyenden de Allah razı olsun. Meclise gittiğim zaman ben tüm Kırşehir milletvekili olacağım. Sadece oy verenlerin değil. İnşallah bunu orada göstereceğim. Elimden gelenin en iyisini de yapacağım. Buradan da söz veriyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Herkesin emeği çok büyük inşallah daha iyi yerlerde beraber görüşeceğiz. Teşekkürler.”
CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu ise, “Bugün mutlu bir şekilde adliyeye gelerek mazbatamızı aldık. Bundan sonra gidip mecliste milletvekili kaydını yaptıracak. Milletvekilimizin ülkemizi ve Kırşehirimizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Tabi ki gönül isterdi ki biz muhalefetten değil, iktidar olmak isterdik. İnşallah milletvekilimiz de cesur bir şekilde orada davranıp birlik beraberlik içerisinde şehrimiz noktasında herkesle birliktelik sağlayarak hizmeti getireceğine inanıyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun diyorum” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .