Kırşehir milletvekili adayları ve MHP’li Cemil Yıldırım Türk

Kırşehir milletvekili adayları ve MHP’li Cemil Yıldırım Türk

09.04.2015

KIRŞEHİR yıllardır sahipsizliğini, çaresizliğini yaşadı, kimse ilgilenmedi. Her geçen yıl nüfusumuz hızla düştü, eridi. İnsanlar Kırşehir’i terk etti. AKP iktidarının milletvekilleri hep hayali vaadde bulundular, sözlerini yerine getiremediler. Kırşehir’de iz bırakacak, anılacak eserleri olmadı. Yıllardır yazdım, eleştirdim. Herkes biliyor ki nokta kadar hiçbirine ihtiyacım yoktu. Başkaları gibi menfaat peşinde de koşmadım. Kimi zaman elem duydum. […]

KIRŞEHİR yıllardır sahipsizliğini, çaresizliğini yaşadı, kimse ilgilenmedi.

Her geçen yıl nüfusumuz hızla düştü, eridi.
İnsanlar Kırşehir’i terk etti.
AKP iktidarının milletvekilleri hep hayali vaadde bulundular, sözlerini yerine getiremediler. Kırşehir’de iz bırakacak, anılacak eserleri olmadı.
Yıllardır yazdım, eleştirdim. Herkes biliyor ki nokta kadar hiçbirine ihtiyacım yoktu. Başkaları gibi menfaat peşinde de koşmadım.
Kimi zaman elem duydum. Kırşehir’in adını siyasi, ticari makam ve mevkileri için, çıkarları için kullananlara…
Tek savunduğum, ölümüne sevdiğim Kırşehir oldu.
Hayallerimle yaşadım, umutlarımla yazdım, yazdım…
Görüyor musun gökyüzü yine siyaha büründü, fırtınalar esiyor, yağmur yağmaya başladı. Böyle havalarda hep hüzünlenirim oldum olası…
Günlerdir bekliyordum. 7 Haziran seçimlerinde partiler “Kırşehir’de kimleri aday gösterecek?” diye…
7 Nisan 2015, saat 17.15…
AKP’nin Kırşehir milletvekili adayları Salih Çetinkaya ile Hacı Turan olmuş. Derin bir oh çekti Kırşehirliler…
Kurtulmuşlardı Kırşehir’e hiçbir hizmeti geçmeyen, Kırşehir’i tanımayan Abdullah Çalışkan’dan…
Herkesin heyecanlandığı ve sabırsızlıkla günlerdir beklediği sevinçli an gelmişti. MHP Kırşehir Milletvekili adaylarını ilân ettiğinde öğrendim ki Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk ile Tunceli eski Valisi Mustafa Erkal olmuştu.
“Tamam” dedim, “Hak yerini buldu” dedim!
“MHP Kırşehir’de 7 Haziran seçimlerinde en yüksek oyu alacak ve iki milletvekilini Meclis’e gönderecek” dedim.
Ne kadar sevindim, anlatamam.
MHP, oyu kiminle fazla alacağını iyi araştırmış.
İsimlerini bu yazımda belirtmeyeceğim MHP’li diğer aday adaylarından birkaçı hariç hiçbirisiyle kazanamazdı.
Cemil Yıldırım Türk’ün aday gösterilmesi gözlerimin önünden geldi, geçti…
40 yıl önce babası, büyük eğitimci, büyük Türk milliyetçisi, inadına dürüst, Ali Rıza Türk’ün Bağbaşı Mahallesi’ndeki Hürriyet İlkokulu’nda müdürlük yaptığı yılları, Süleyman Demirel hükümetleri döneminde İlköğretim Müdürlüğü, Müfettiştik yaptığı yılları, hatta Valilik Basın Kontrol Kurulu’nda Milli Eğitim Temsilcisi olarak beraber aynı kurullarda görev aldığımız günleri bir kere daha hatırladım.
Ali Rıza Türk hocamız da 40 yıl önce az çekmedi o günkü solcu zihniyetlerden…
Örneğin bir İlköğretim Müfettişi Turgut Kavral gibilerden…
Ama Ali Rıza Hocamız çok iyi hatırlıyor ve biliyorum ki bütün bunlara direndi, dik durdu, dürüstlüğü ile, başarısı ile, sağlam karakterli oluşu ile hepsinin hakkından geldi. Yaptığı her görevde başarılı olmuştu. Çünkü Ali Rıza Hoca sade, kart, mert ve açık sözlü bir insandı.
Ali Rıza Türk Hoca’nın en büyük başarısı ve yatırımı kendisi gibi çalışkan, dürüst ve zeki evlatları olmuştur. Hepsi de kariyer yapmışlar. Hepsi de Kırşehir’in yetiştirdiği, babasının, anasının onur duyacağı evlatlar olmuşlardır.
İşte bugün bu büyük adamın, büyük oğlu olan Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk Kırşehirlilerin karşısına çıktı.
Kırşehirliler inadına “milletvekili adayımız, milletvekilimiz Cemil Yıldırım Türk olsun” dediler.
İşte o babanın oğlu Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk “Artık hayır diyemezdim. Ülkemin geleceği söz konusu. Bu durum karşısında duyarsız kalamazdım. Vatan, bayrak, demokrasi, hukuk bizim için kutsal saydığımız değerlerdir” diyerek Kırşehirlilere emanet etti kendisini… Davasına inandığı MHP’den Kırşehir milletvekili adayı oldu.
Ben bu kıymetli emanete bütün Kırşehirlilerin, Türk milliyetçilerinin, ülkenin geleceğini düşünenlerin kucaklayacağına, destekleyeceğine, milletvekili seçeceğine inanıyorum.
MHP’nin diğer adayı Vali Mustafa Erkal Tunceli’nin Munzur Dağlarında askerlerle koyun koyuna yatıp vatan hainlerine karşı altı defa yaralanmasına rağmen görevini sürdüren, verdiği onurlu mücadele unutulur mu? Kendisi Kırşehir’de, ilçesi Kaman’da sevilen, sayılan bir isim. Valimiz Mustafa Erkal, Cemil Yıldırım Türk ile el ele verecekler ve Meclis’e beraber gidecekler… Bütün Kırşehirliler böyle diyor, böyle yorumluyor.
Kırşehir’in yetiştirdiği Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, Kayseri’de görev yaparken her gün onlarca Kırşehirlinin kurtarıcısı oldu. Onlara karşılıksız hizmet etti. Kimseye “Nerelisin?” demedi. Kırşehirliler onun için babasının, anasının vasiyetiydi, hizmet etti. Onları tedavi etti, kendisini kabul ettirdi, sevdirdi. Bugün Kırşehirlilerin karşısına çıktı, “oylarınıza talibim” dedi ve şimdi partili-partisiz bütün Kırşehirliler Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk’ü bağrına basıyorlar, destekliyorlar. Oy vereceklerini ilân ediyorlar.
Zira Kırşehir’de bıçak kemiğe dayandı. AKP eski milletvekillerinden Mikâil Arslan’ın Kırşehir’e kazandırdığı Ahi Evran Üniversitemiz, Polis Meslek Yüksek Okulu, Adliye Sarayı, Hastane, Açık Cezaevi’nin Orman Fidanlığa kaldırılması, Sıdıklı-Sarıyahşi Köprüsü’nün yapımına başlanması, öğrenci yurtları, okullar, ilçelerdeki kamu yatırımları ve Kaman’ı yeniden inşa etmesi, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yaptığı ve yapacağı bütün projelerinin mimarı AKP’den gitti, Kırşehir’e hizmet bitti.
Diğerleri ne mi yaptı diyorsunuz?
Yakınlarına yemek ihalesi, kantin ihalesi gibi basit ve bulaşık işlerle uğraştılar.
AKP şimdi Salih Çetinkaya’yı gösterdi. Kendisi uzun yıllar bu partinin il başkanlığını yaptı. Milletvekilliği adaylığı hakkıydı. Kendisine başarılar diliyorum.
İkinci sıradaki Hacı Turan’a ben diyeyim ki? Hiçbir şey demem. AKP’liler anlatıyor zaten!
CHP’de ön seçimle Yılmaz Zengin liste başı oldu. Noter Rifat Ertem ikinciliğe geldi. O da seçimi attı, gitti Ankara’ya 7 Haziran seçimlerine endekslendi CHP…
Kırşehirliler Türk siyasi tarihinde iktidarlara ders vermiş, oyunu satmamış, dik durmuş, tüm Türkiye’ye örnek gösterilen bir il olarak anılır ve bilinir. 7 Haziran seçimleri yine öyle olacak inşallah…
7 Haziran’da yapılacak seçimlerde ülkemiz insanları yaşadıklarını unutmayacaklar ve sandıkta gereğini yapacaklardır herhalde…
Bu seçim CHP’nin de, MHP’nin oylarının hesabını yapacağı bir seçim olacaktır. HDP de oyunun hesabını yapacak, barajı aşıp Meclis’e girecektir. AKP ve CHP’ye giden aşiret oylarının bu seçimde barajı aşması için HDP’ye verileceği belirtiliyor. Çünkü barajı aşmaları için herkesin oyuna ihtiyaçları vardır ve durum da öyle gözüküyor.
Seçime şunun şurasında kaç gün gün kaldı. Hep birlikte yoğun bir seçim sürece yaşayacağız.
Dileğimiz ve arzumuz Kırşehir’e ve ülkeye hizmet edecek milletvekillerinin seçilmesidir. Hepsine başarılar diliyorum.YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

Hakan Demir

Bundan güzel özetlenemezdi. Yeter artık, Türkiyenin geleceği için artık MHP zamanı

09.04.2015, 21:44
MUSTAFA CAVDAR

Aziz Turk milleti 7 Haziran secimlerin de rusvet, yolsuzluk ve hirsizlik yaparak kul ve yetim hakkini besmeleyle goturen, eli sehit kanli teror orgutuyle muzakere yuruten ve tavizler veren, masa basin da kutsal vatan topraklarini satan AK haramiler den hesap soracak ve siyaset mezarligina gomecektir.

10.04.2015, 12:59
Mehmet Deveci

Şevket Beye teşekkür ederim. Duygularımıza tercüman olmuş

13.04.2015, 14:10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .