KIRŞEHİR, MESLEKİ YETERLİLİKLE ŞEKİLLENİYOR

KIRŞEHİR, MESLEKİ YETERLİLİKLE ŞEKİLLENİYOR

06.09.2017

AHİKA Teknik Desteği ile Kırşehir’de mesleki eğitimin gerek sayısal, gerekse kalite olarak arzu edilen yere gelmesi için planlama yapılacak…

KIRŞEHİR’DE kalkınmaya katkı sağlamayı öngöreni Ahiler Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı’na sunulan proje sayısı her geçen artarken, eğitimde marka kent olan Kırşehir’de eğitimin daha kaliteli hale getirilmesi noktasında önemli projeler hazırlanıyor.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Ahiler Kalkınma Ajansı’na (AHİKA) Teknik Destek Programı’na yaptığı başvuru ile memleket meselesi olarak nitelendirilen ve son yıllarda büyük önem verilen mesleki yeterliliğe odaklandı.
Kırşehir’den AHİKA’ya yapılan başvuru ile Kırşehir’in mesleki yeterlilikle şekillenmesi öngörülüyor.
Kısa adı AHİKA olan Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından açılan “2017 Yılı Teknik Destek Programı”na Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü bir başvuru yaptı.
Proje kapsamında Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı mesleki eğitim okul ve kurumlarından seçilecek katılımcılar ile mesleki eğitimin dünü, bugünü ve yarını değerlendirilecek.
Mesleki yeterlilik kurumundan referanslı uzmanlardan 10 gün süre ile günde 3 saat olmak üzere toplam da 30 saat mesleki yeterlilik hakkında eğitim ve danışmanlık alınacak.
Çalışmalara Kırşehir Merkez İlçede mesleki eğitim yapan okul ve kurum yetkililerinden 50 yönetici ve öğretmen katılacak.
5 ayrı etapta toplam 10 gün sürecek programda, “Mesleki yeterlilik belgesi nedir? Sanayi ile okulları birbirine nasıl bağlar, Mesleki ve teknik liselerde uygulanan eğitim düzeyi Mesleki Yeterlilik Belgesi için yeterli midir, Mesleki ve teknik liseler Mesleki Yeterlilik için nasıl bir yol izlemelidir, Kırşehir’de mesleki eğitimin temel sorunları nelerdir, Belirlenen sorunlara ilişkin çözün önerileri nelerdir, Öğrenci, öğretmen ve veli beklentileri nelerdir bu beklentiler nasıl karşılanır, Orta vadeli “Mesleki Eğitim Eylem Planı” nasıl olmalıdır” sorularına yanıt aranacak.
Söz konusu başlıklarla ilgili yapılacak görüş alışverişi sonucunda hazırlanacak eylem planı ile Kırşehir’de mesleki eğitimin gerek sayısal, gerekse kalite olarak arzu edilen yere gelmesi için planlama yapılacak.
Projenin 2 ay süreceği ve çalışmaların 2 günde 5 program halinde olacağı belirtildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .