Kırşehir Memur-Sen ve Sağlık-Sen’den Savcı Kiraz’ın şehit edilmesine tepki

Kırşehir Memur-Sen ve Sağlık-Sen’den Savcı Kiraz’ın şehit edilmesine tepki

03.04.2015

İstanbul Adliyesi’nde teröristler tarafından rehin alınarak öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz için Kırşehir Memur-Sen ve Sağlık-Sen bir kınama mesajı yayınladılar. Çağlayan Adliyesi’nin 6’ncı kattaki odasında rehin alındıktan sonra ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Mehmet Selim Kiraz, meslek hayatında 14 yılı doldurmuş bir isimdi. Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu kararnamesiyle Çağlayan’a atanan Kiraz, buradan önce Gaziosmanpaşa’da […]

İstanbul Adliyesi’nde teröristler tarafından rehin alınarak öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz için Kırşehir Memur-Sen ve Sağlık-Sen bir kınama mesajı yayınladılar.

Çağlayan Adliyesi’nin 6’ncı kattaki odasında rehin alındıktan sonra ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Mehmet Selim Kiraz, meslek hayatında 14 yılı doldurmuş bir isimdi. Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu kararnamesiyle Çağlayan’a atanan Kiraz, buradan önce Gaziosmanpaşa’da 4 yıl kadar görev yapmıştı. Teröristler tarafından rehin alınarak öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz için Kırşehir Memur-Sen ve Sağlık-Sen bir kınama mesajı yayınladılar.
Yayınlanan kınama mesajında şu ifadeler kullanıldı:
“Teröristlerce; önce rehin alınan, ardından şehit edilen Savcımız Mehmet Selim Kiraz’a Memur-Sen ve Sağlık-Sen ailesi olarak Allah’tan rahmet; ailesi, yargı dünyası ve milletimize başsağlığı dileriz. Eli kanlı terör örgütünün bu saldırısını şiddetle lanetliyor, terörün her türlüsü ile etkin şekilde mücadele edilmesi gerektiğinin bir kez daha altını çiziyoruz.
“Türkiye’de ne zaman bir şeyler yolunda gitmeye başlasa görülüyor ki kalleş planlar ve kalleş eller devreye giriyor. Özellikle genel seçimler öncesinde ülkemizde sosyal ve siyasal alanlarda kargaşa çıkarmaya çabalamak ve buna yönelik hain saldırıların gerçekleştirilmesi nasıl büyük bir oyunun içine çekilmek istendiğimizi açıkça gösteriyor.
“Bir takım kesimlerin de bu menfur olayı sözde haklı gerekçelerle meşru göstermeye çalışması hiçbir şekilde kabul edilemez. Bu terör eylemini fırsat bilerek ülkemizde kaos oluşturmak ve bundan faydalanmak isteyenlere ise milletimizin feraseti sayesinde asla imkan vermeyecektir. Ülkemizin birlik ve dirliğine kastederek kirli hesaplar peşinde koşanların iğrenç oyunları inanıyoruz ki aziz milletimizin sağduyusuyla bozulacaktır. Zaman; birlik ve beraberlik zamanıdır. Memur-Sen ve Sağlık-Sen ailesi olarak hain saldırıyı tekrar lanetliyor, şehit savcımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .