“Kırşehir kurtulursa, Türkiye kurtulur”

“Kırşehir kurtulursa, Türkiye kurtulur”

31.12.2018

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’dan Kırşehir’e hayırlı olsun ziyareti… “Kırşehir kurtulursa, Türkiye kurtulur” CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya Cumartesi günü Kırşehir’e gelerek, geçtiğimiz ay il ve merkez ilçe örgütlerine atanan il ve ilçe başkan ve yöneticileri ile CHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu’na hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu. Yıldırım Kaya, önce CHP İl […]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’dan Kırşehir’e hayırlı olsun ziyareti…

“Kırşehir kurtulursa, Türkiye kurtulur”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya Cumartesi günü Kırşehir’e gelerek, geçtiğimiz ay il ve merkez ilçe örgütlerine atanan il ve ilçe başkan ve yöneticileri ile CHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu’na hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.
Yıldırım Kaya, önce CHP İl Merkezi’nde İl Başkanı Baran Genç, Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan ve Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu ile birlikte basının karşısında çıktı.
Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Baran Genç, “Ankara’daki gururumuz Sayın Genel Başkan Yardımcımız Yıldırım Kaya seçim büromuzu şereflendirdi. Kendisine hoş geldiniz demek istiyorum. Seçim çalışmalarında da bize destek olacak” dedi.
CHP Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan da “Genel merkezimizin desteğini almak bize güç verecek. Bu konuda çok teşekkür ederiz” dedi.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na “Eğer haritanın orta yerinde bir karanfil görmek istiyorsanız yüzünüzü Kırşehir’e döneceksiniz, Kırşehir’e yüzünüzü dönmek istiyorsanız tüm olanakları seferber edeceksiniz” dediğini ifade eden Ekicioğlu, şunları söyledi:
“Bazen siyasetçi uyanık olurmuş, hem ilçe başkanımıza, hem il başkanımıza, hem de yeni seçilen gençlik kolları başkanımıza ve de Kırşehir Belediye Başkanımıza hayırlı olsun demeyi dördünü bir arada yaptım. İnanın Türkiye’nin koşulları çok ağır zor bir süreçten geçiyoruz. Uzun süre parlamento da bütçe görüşmeleri yaptık. Bütçe görüşmeleri yaparken Türkiye’nin dört bir yanında da Mart’ın sonunun bahar olduğunu bildiğimiz için Mart ayı gelmeden baharın müjdecisi olabilecek. Türkiye’nin dört bir yanında halkın iktidarını kurabilmek için Belediye Başkanı adaylarımızın belirlenmesi ve belirlenen adaylarımızla da sahada çalışmalar yaptığımız için ne yazık ki kendi şehrime doğup büyüdüğüm şehre ancak gelebildim. Umarım beni affedersiniz. Çünkü ben milletvekili olmuşsam, bu partiye Genel Başkan Yardımcısı olmuşsam burada her birinizin döktüğü alın teri var, emeği var, beni yetiştiren öğretmenlerim var, birlikte sokaklarında mücadele ettiğim arkadaşlarım var ve benim yetiştirdiğim öğrencilerim var.
“Bunların tümü aslında Kırşehir’in zenginlikleri bu ülke eğer huzura kavuşacaksa, bu ülkenin dertlerine derman aranacaksa bu ancak ve ancak demokratların, Kırşehir sevdalılarının Kırşehir’e sahip çıkmasıyla mümkün olacak. Eğer Kırşehir kurtulursa inanın Türkiye kurtulur. Kırşehir’in kurtuluşu yani Kırşehir’in yeniden işsizliğe çare bulması, Kırşehir esnafının derdine derman olması ve Kırşehir’in bir öğrenci kenti olabilmesinin yolu iyi bir ev sahipliğinden geçiyor. Bilirsiniz ev sahibinin yüzü gülecekse, eğer ev sahibi cömertse misafiri bol olur. Eğer ev sahibinin yüzü güleç değil, cömert değilse o evde misafir olmaz. İşte bizim kentimiz ilk yıllarında 5 milletvekiliyle temsil ediliyordu. 5 milletvekiliyle temsil edilen kentimiz şuan da 2 milletvekiliyle temsil ediliyor.
“2002’den bugüne kadar yani Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidara geldiği gün Kırşehir’in 3 milletvekili vardı. Adalet ve Kalkınma Partisinin iktidara geldiğinde Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanlığını temsil ediyordu. 2004 yılından bu yana da Adalet ve Kalkınma Partisi’nden arkadaşlarımız bu kentin sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyorlar. Ne kadar ürettilerse milletvekili sayımızın 2’ye düşmesinden belli. Belli ki bu sorunlara sahip çıkmamız gerekiyor.
“Bizim bulunduğumuz bölge Orta Anadolu tarımın çökertildiği yerde en kaliteli buğdayı üreten nohutu, mercimeği üreten bir bölge, sanayisi olan bir bölge bazen kentlerin kadersizliği vardır. Kayseri ile Ankara arasına sıkışmış bir kent bazen çaresizlik yaşar, ama bazen de kardelen gibi o zorlukların arasından çıkar. Kırşehir bunu başarabilir mi? Kırşehir bunu başarabilir. Kırşehir’in bunu başarmaması için hiçbir neden yok.
“Bu ülkede dayanışmayı, esnafla birlikteliği, sendikacılığı, bize öğreten Ahi Evran-ı Veli’dir. Güzel dilimizi, Türkçemizi bize öğreten Aşıkpaşa’dır. Eğer bilimi bugünlerde bilimden çok uzaklaştık, bilimi uzay bilimini bize ve dünyaya öğreten Cacabey’dir. Şimdi böylesi Anadolu toprağında böylesi zenginliklerin olduğu toprakta biz yoksulluğu yaşayamayız. Biz kadersizliği yaşayamayız. Kırşehir’in 3 milletvekilinin olmayışı inanın ev sahibinin güler yüzlü olmayışından kaynaklanıyor. Düşünün Ahi Evran Üniversitesi adına yakışan, öğretim üyeleriyle, öğrencileriyle, 50 bin öğrencinin kapasitesi olan bir Üniversite de eğer bugün 20 bin öğrenci varsa bu bizim kusurumuz, yönetenlerin kusuru, bu kusuru sadece Adalet ve Kalkınma Partisi’nde aramıyoruz. Çünkü biz üzerimize düşeni yeterince belli ki yapamadık ki olumsuzluğu devam ettirenle yol devam ediyor.
“Bilirsiniz gölgesi olmayan ağaç olmaz. Şimdi bizim ağacımız var. Yani gölgesinde oturabileceğimiz bir ağacımız var. 24 Haziran’da Kırşehir halkı Cumhuriyet Halk Partisine bir şans verdi. Dedi ki Haziran’da seçim oldu 7 Haziran’da 2 milletvekilinin birini Milliyetçi Hareket Partisi kazandı, birini de Adalet ve Kalkınma Partisi, yeniden 1 Kasım seçimleri oldu o seçimlerde de her iki milletvekilini de de Adalet ve Kalkınma Partisi kazandı. Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi tepe de birlik sağladılar Cumhur İttifakını kurdular, ama ikisi bir araya gelmesine rağmen 2 milletvekilinin birini Kırşehir halkı Cumhuriyet Halk Partisi’ne armağan etti. O zaman Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticilerinin Genel Merkezinin üzerinde tarihi bir sorumluluk var. Kırşehir halkı eğer bunu bize armağan etmişse bizim Kırşehir’e borcumuz var. O zaman şimdi bize düşen görev Kırşehir Belediyesini, Kırşehirlilerin yöneteceği ve Kırşehir’e sevdalı olanların hiçbir parti ayrımı gözetmeden sahip çıkacağı bir kent yönetimine ihtiyacı var.
“10 belediyemiz var Kırşehir’in bu 10 belediyenin 5’inin ilk elden hemen Cumhuriyet Halk Partililerin yöneteceği belediyeler haline gelmesi lazım. Bir anlayış olarak Cumhuriyet Halk Partililerin Başkanımız seçildikten sonra sadece Cumhuriyet Halk Partililere hizmet etmeyecek bir bütün olarak Kırşehir’e Başkanımızın adaylığı Akpınar’da ben aday olmam diyen arkadaşların yolunu açtı. Çünkü eğer Kırşehir Belediyesi kazanılırsa Akpınar’ın da kazanılacağı biliniyor. Dolayısıyla şimdi Akpınar Belediye Başkanımız Şükrü Turgut, Selahattin Ekicioğlu’nun adaylığına inanarak, güvenerek adaylığı kabul etti. Dolayısıyla Akpınar geliyor. Kaman yıllar sonra yeniden bir Cumhuriyet Halk Partilinin Belediye Başkanı olacağı süreç başladı. Aydın Yaman da Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 2 dönem İl Genel Meclisi Üyeliği yapmış belli ki ev sahibinden hoşnut olmamış Kaman’a hizmet etmek, Kırşehir’e hizmet etmek için Cumhuriyet Halk Partisinin adayı oldu. Kaman’da hayırlı olsun diyorum gözünüz aydın. Boztepe yeniden ayağa kalkacak. Boztepe’de kendi yuvasından uçup de Adalet ve Kalkınma Partisinde siyaset yapan arkadaşımıza artık söyleyecek sözümüz yok. Ama Boztepe’lilerin beklentileri var. Boztepe’de de Belediye Başkanlığını kazanacağımız aşikâr gözüküyor. 3 tane beldemiz var. Beldelerimizin tamamını kuruttular, 3 beldeden biri hemen ilk elden Kaman Kurancılı beldesi bizimle birlikte yol yürümek istiyor. İçinden geçtiğimiz Özbağ beldesi yeniden Kırşehir’le kucaklaşmak istiyor. Sekili beldesi bizimle kucaklaşmak istiyor. Çiçekdağı, Akçakent ve Mucur’da yeniden birliği beraberliği yaratmamız lazım. Yani baharın müjdecisi olan sizlere çok büyük görevler düşüyor.
“Ben Selahattin Başkana aday olmadan önce de söyledim. Kırşehir için, belediyecilik için, belediye çalışmaları için ne gerekiyorsa Genel Merkez emrinize amade. Sadece ben değil, ben zaten el mecbur evladınızım bu çalışmayı yapacağım. Ama Genel Başkanımıza da söyledim. ‘Eğer haritanın orta yerinde bir karanfil görmek istiyorsanız yüzünüzü Kırşehir’e döneceksiniz, Kırşehir’e yüzünüzü dönmek istiyorsanız tüm olanakları seferber edeceksiniz. Çünkü Kırşehir Bozkırın Tezenesi bizim Neşet Ertaş’a da sözümüzü var, bizim rahmetli Hakkı Göçen’e de sözümüz var, bizim rahmetli Bölükbaşı’ya da sözümüz var. Bu kent yeniden siyasetçileriyle, sanatçılarıyla ve kendi kültürüyle Türkiye’ye örnek olmaya aday bir kenttir. Bunu başaracağız, bunu sizler başaracaksınız, siz bize 24 Haziran’da kocaman bir armağan verdiniz, bizim de boynumuzun borcu size bu kocaman armağanın yanına yeni armağanları vermek ve Kırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi’nde 50 bin öğrencisiyle Eskişehir’i geride bırakmaktır.’
“Belli ki Kervansaray’dan aşağı Kındam’a kadar, Dinekbağı’na kadar uzanan o ırmağın boyu yeniden güller açacak, martın sonu bahar olacak. Ama 2019’un ilk 3 ayı durmadan, dinlenmeden koşacağımız bir ay olacak. Sizden Türkiye’nin beklentisi var. İnanın Kars’ın gözü siz de, 2 gün önce İstanbul’daydım beni her gören Kırşehir ne olacak diyor. Ben de dedim ki sanayisini, ticaretini, esnaf ilişkisini, yurttaş ilişkisini kuran, Sanayi ve Ticaret Odası gibi önemli bir başkanlığı bir kenara bırakıp Kırşehir sevdasıyla yola çıkan Selahattin Ekicioğlu’yla yeniden Türkiye’nin umudu olacağız, Kırşehir’in gururu olacağız. Ben hepinize hayırlı olsun diyorum.
“Hacı Bektaş’ı Veli’nin dediği gibi gelin canlar bir olalım, iri olalım, diri olalım. Birlikte her şey mutlaka daha da güzel olacak. Hiç insanlar arasında ayrım yapmadan Kırşehir’in bütününü kucaklayan bir siyaset öreceğimizi bugünden bilmenizi istiyorum. Ben Belediye Başkan adayımızın da bu hatta yürüdüğünü biliyorum. Çünkü o Milliyetçi Hareket Partiliyle, de Adalet ve Kalkınma Partiliyle, İyi Partiliyle, Halkın Demokrasi Partisinden olanla, Saadet Partiliyle, Demokrat Partiliyle nasıl ki Sanayi ve Ticaret Odasında kol kola yürüyüp başarıdan başarıya koşmuşsa, şimdi burada da aynı başarıyı gösterecek. Bizim umudumuz kadınlarda, umudumuz gençlerde.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .