Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği Mersin’de Kırşehir’i yaşatıyor

Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği Mersin’de Kırşehir’i yaşatıyor

11.04.2015

Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği, Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Azgın’dan gazetemize ziyaret

MERSİN’DE faaliyet gösteren Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cihan Azgın, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kırşehir’e gelerek li yöneticilerini, sivil toplum kuruluşlarını ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret etti.

2006 yılında Mersin’de kurulan Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği, Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Azgın’ın yönetiminde Mersin’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve hemşehri dernekleri arasında yaptığı etkinliklerle örnek bir dernek yöneticiliği sergiliyor.

mersin kırşehirliler derneği  (6) copy
Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cihan Azgın, Başkan Yardımcısı İbrahim Fırat ve yönetim kurulu üyeleri Metin Köylü ve Barboros Akman ile birlikte gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ettiler ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aktardılar.
10 binden fazla Kırşehirlinin bulunduğu Mersin’de 450 kayıtlı faal üyesi bulunan Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cihan Azgın, “Mersin’de derneğimiz vasıtası ile Kırşehirli ve Mersinli hemşehrilerimizle sık sık bir araya geliyor, Kırşehir kültürünü, değerlerini, örf ve ananelerini yaşatmaya çalışıyoruz. Asla pişpirik derneği olmayacağız. STK’ların yapması gerektiğine inandığımız insana hizmet öncelikli etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Doğru işler yaptıkça başta hemşehrilerimiz olmak üzere her kesimden maddi ve manevi destekler almaktayız. Mersin’imize ve Mersin’de yaşayanlarımıza küçük de olsa katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bizlere” şeklinde konuştu.
Kırşehir’in kültür ve değerlerini Mersin’de yaşatmak için dernek yerleşkesinde küçük bir “Kırşehir Evi” dizayn ederek ziyaretçilere Kırşehir kültür ve değerlerini anlatıp, Kırşehir’i yaşatan Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği, Mersin Üniversitesi’nde eğitim gören Kırşehirli başarılı öğrencilere de karşılıksız burs veriyor.
Yardıma muhtaç, ihtiyaç sahibi Kırşehirlileri tespit ederek, en ücra köşede de olsa yardım elini uzatırken, kurduğu haberleşme sistemiyle Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar Mersin’de yaşayan hemşehrilerinin özel günlerinde bir olmalarını sağlayan Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği düzenlediği etkinliklerle hemşehrileri bir araya getiriyor. Sık sık yemekli ve müzikli toplantılar ile hemşehrilerini bir araya getirip kaynaşmalarını sağlayan, piknikler, toplantılar düzenleyerek, yöresel sanatçılarıyla Mersin’de Kırşehir’i yaşatan Mersin-Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği, Kırşehir’de yaşamış değerlerine anma günleri düzenleyip mevlid-i şerif okutarak sahip çıkıyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .