Kırşehir Koleji’nin TEOG başarısı

Kırşehir Koleji’nin TEOG başarısı

20.05.2015

KIRŞEHİR’DE eğitim kalitesini yükselten Kırşehir Koleji, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda büyük başarı elde etti. 1991-1992 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılan ve her geçen gün yetiştirdiği bilinçli, aydın, donanımlı bireylerle eğitim kalitesini yükselten ve 24 yıllık tecrübeyle kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan Kırşehir Koleji, TEOG sınavında İl Birincisi olma başarısını gösterdi. Kırşehir Koleji’nin […]

KIRŞEHİR’DE eğitim kalitesini yükselten Kırşehir Koleji, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda büyük başarı elde etti.
1991-1992 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılan ve her geçen gün yetiştirdiği bilinçli, aydın, donanımlı bireylerle eğitim kalitesini yükselten ve 24 yıllık tecrübeyle kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan Kırşehir Koleji, TEOG sınavında İl Birincisi olma başarısını gösterdi.
Kırşehir Koleji’nin elde ettiği bu başarının öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğinde elde edildiğini belirten Kırşehir Koleji Müdiresi Nur Tiryakioğlu, ders bazında TEOG sınavında başarılı olduklarını söyledi.
Kırşehir Koleji Müdiresi Nur Tiryakioğlu, “Birinci sınavda da genel anlamda öğrencilerimiz çok başarılıydı ki biz Kırşehir AR-GE’nin yapmış olduğu sıralamada da ikinci gözüküyoruz. Birinciyle aramızdaki fark yüzde 0,2. Bu sıralama olacaktır. Ama bu ikinci yapılan sınavda aldığımız duyumlara göre Kırşehir il birincisi Özel Kırşehir Koleji olacaktır. Biz çok bir yoğun çalışma temposu uyguluyoruz ve çocuklarımız bu yoğun temponun içinde ve velilerimiz çok büyük destek oluyorlar. Öğrencilerimizle etütlü bir programla çalıştığımız için sadece okuldaki öğretmenlerini kullanmayı iyi biliyorlar. Bence bu sınavlarda en önemli şey, okuldaki öğretmendir. Tabi ki veliler, yetersiz olduklarını düşünerek dışarıdan da yardım alma yoluna gidiyorlar, ama sonuçta görüyorlar ki okuldaki öğretmen ön plandadır. Biz bu çalışmayı bilinçli olarak yapıyoruz ve bu sınavda da gerçekten çok güzel sonuçlarımız var. Her ders bazında ayrı ayrı 10 üzerinde sıfır yanlışlarımız var. Çocuğumuz matematikten bir yanlışı var, ama diğer dersleri ful yapmış. Ders ders bazında baktığınız zaman çok başarılıyız. Ben bu başarının anne, baba ve çocuğun ve okuldaki öğretmenlerinin birlikte hareket etmesiyle olduğuna inanıyorum. Çünkü okuldaki eğitim bir üçgen içerisinde düşünülmeli, veli-çocuk ve öğretmen. Bunlar bir araya geldiği zaman çocuklar başarılı olur. Çocuklarımız da gerçekten çok zeki, çalışmanın yolunu biliyorlar, nasıl yapacaklarını biliyorlar. Okullarda eğitim bir zincir gibi birbirini takip eder. Dolayısıyla boş bırakmak onlara zarar verir. Çocuklarımızın yine okulda olmasını sağlamalıyız. Kitap okumalarını sağlamalıyız, yapacağımız en doğru şey budur” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .