Kırşehir Koleji, dil eğitimi ile fark atıyor

Kırşehir Koleji, dil eğitimi ile fark atıyor

27.03.2015

  Kırşehir Koleji, dil eğitimi ile fark atıyor   3 yıldır öğrencilerini dil eğitimi için yurtdışına gönderen Kırşehir Koleji, bu yıl da 15 öğrencisini İrlanda’da dil okuluna gönderecek…       KIRŞEHİR’DE eğitim kalitesini yükselten Kırşehir Koleji, yurtdışında dil eğitimi imkanı sunuyor. 1991-1992 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılan ve her geçen gün yetiştirdiği bilinçli, […]

 

kolej

Kırşehir Koleji, dil eğitimi ile fark atıyor

 

3 yıldır öğrencilerini dil eğitimi için yurtdışına gönderen Kırşehir Koleji, bu yıl da 15 öğrencisini İrlanda’da dil okuluna gönderecek…

 

 

 

KIRŞEHİR’DE eğitim kalitesini yükselten Kırşehir Koleji, yurtdışında dil eğitimi imkanı sunuyor.

1991-1992 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılan ve her geçen gün yetiştirdiği bilinçli, aydın, donanımlı bireylerle eğitim kalitesini yükselten ve 24 yıllık tecrübeyle kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan Kırşehir Koleji,  United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile işbirliğinde öğrencilerini dil eğitimi için yurtdışına gönderiyor.

Kırşehir Koleji’nin 3 yıldır United Towers aracılığıyla yurtdışı eğitimlere katıldığını belirten Kırşehir Koleji Müdiresi Nur Tiryakioğlu, dil eğitiminin önemine dikkat çekerek, velilere çağrıda bulundu.

Kırşehir Koleji’nin dil eğitimi için 2 yıldır İngiltere’ye öğrenci gönderdiğini ve bu sene de 1 öğrencinin İrlanda’da dil okuluna gönderileceğini belirten Kırşehir Koleji Müdiresi Nur Tiryakioğlu, yapılan bu eğitim çalışmasından çok güzel sonuç aldıklarını söyledi.

Kırşehir-Kayseri yolu üzerinde bulunan Kırşehir Koleji’nin dil eğitimi noktasında yaptığı çalışmalara ilişkin haber ekibimize bilgiler veren Kırşehir Koleji Müdiresi Nur Tiryakioğlu, Kırşehir Koleji’nin farkının yaptığı çalışmalarla dikkat çektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Özel Kırşehir Koleji olarak biz 24 yıldır Kırşehir’de hizmet vermekteyiz. Kolejli olmak demek dil eğitimi anlamına gelir. Çünkü akademik olarak yaptığınız bütün çalışmaları bütün okullarımız yapmaktadır. Ama dil eğitimi farklı bir eğitimdir. Dolayısıyla koleji bitiren bir öğrencinin İngilizceyi ya da diğer ikinci bir yabancı dili konuşuyor olması gerekir. Bu nedenle biz 3 yıldır United Towers ile birlikte yurtdışı eğitimine katılıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalarda görüyoruz ki İngilizce öğretmenlerimiz gerçekten eğitimi doğru veriyorlar. Çocuklarımız yurtdışına gittiklerinde konuşabilecek muhataplarını buluyorlar ve orada görmüş oldukları derslerde oradaki öğretmenlerle de görüşüyoruz. Okulumuzdan giden öğrencilerin çok iyi ilişkiler kurduklarını gördük. Öğretmenlerimiz orada çocuklarımızdan çok iyi alışveriş yapabildiler. Dolayısıyla dil okulunu tamamladıklarında almış oldukları belgeler hep başarı belgesi olmuştur.

“Dilin önemini mutlaka anlatmamız, anlamamız lazım. Eğer bir veli Kırşehir Koleji’ni tercih ediyorsa bunun nedeni yabancı dil eğitimidir. Dil eğitimini vermenin yolu da mutlaka çocuklarımızı yabancı dille konuşabilen kişilerle muhatap edebilmektir. Bunu sağlamanın yolu da onları yurtdışına götürmekten geçer. Bu nedenle biz 3 yıldır United Towers ile birlikte güzel bir program uyguluyoruz. Götürdüğümüz öğrencilerimiz ve aileleri oradaki gösterilen ilgi ve alakadan dolayı çok memnunlar. Bu yıl yine İrlanda’yı tercih ettik. Çocuklarımız bir haftalık İrlanda dil okuluna gidecekler. Şu anda 15 öğrenciyle bu okula katılacağız. Ben inanıyorum ki 2 sefer İngiltere’ye götürdük çok iyi sonuçlar aldık, burada da yine aynı çalışmaları sürdüreceğiz.

“Yurtdışına götürdüğünüz öğrencilerin güvenceli olması gerekir. Bu noktada şirketlerle görüşmelerimiz oluyor. Bu açıdan bize en iyi hitap eden şirket United Towers oldu. Onlarla yapmış olduğumuz bütün çalışmalarda çok güzel sonuçlar aldık. Çocuklarımız gittiği ülkelerde sadece dil eğitimi değil, ülkeyi tanıma, oradaki sanat galerini gezme, oradaki toplum yaşantısını görme şansına da sahip oluyorlar. Biz bu şekilde bir çalışma yaptığımız için çok mutluyuz. Kırşehir Koleji’nin de Kırşehir’deki farkı da zaten yapmış olduğu bu çalışmalardır. Bu nedenle ben hem öğretmenlerime, hem de girişimde bulunan bize yardımcı olan şirket arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Bölge Müdürü ve Kırşehir Koleji Yurtdışı Eğitim Uzmanı Mustafa Gençoğlu da, “United Towers olarak tamamen yurtdışı eğitim programları yapıyoruz. 13 yıldır bu sektördeyiz. Yurtdışında dil eğitimi, yurtdışında lise eğitimi, yaz okulu özellikle Kırşehir Kolejimizle çok harikulade yaptığımız ve ciddi faydasını gördüğümüz, üniversiteye yerleştirme programı, yüksek lisans gibi tamamıyla artık global dünyada yurtdışı eğitiminde yetiştirilen her türlü alanda hizmet vermekteyiz” dedi.

BU ARADA dürüst, çalışkan, plânlı, özgüven sahibi, araştırmacı ve elde ettiği bilgileri uygulama yetisine sahip, eleştirel düşünceye açık, analitik muhakeme gücüne sahip, ana dilini kusursuz konuşabilen, milli değerlerini özümseyip, çağdaş dünyayla kuracağı ilişkide başarılı, entelektüel bakış açısına sahip bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Kırşehir Koleji, çocukların eğitiminde mükemmeliyeti esas alarak, dinamik her biri kendi alanında uzman ve dinamik kadrosuyla eğitime devam ediyor.

Çocuklarını uzman ellere teslim ederek, gerek davranış, gerek bilişsel gerekse kültürel anlamda donanımlı yetiştirmek isteyen veliler, Kırşehir Koleji’ni tanımaya davetli.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .