KIRŞEHİR, KIRŞEHİRSPOR’DAN UMUTLU

KIRŞEHİR, KIRŞEHİRSPOR’DAN UMUTLU

01.11.2017

Karadeniz Ereğli Belediyespor ile Kırşehir Belediyespor arasında oynanacak olan karşılaşmada Kırşehir Belediyespor’un galip gelmesi bekleniyor…

Kırşehir Elektrikçiler Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu:
“Mutlaka kazanmak zorundayız”

 

“Kırşehir Amatör Ligi” sayfasına bu hafta iki takipçiye Karadeniz Ereğli Belediyespor ile Kırşehir Belediyespor arasında oynanacak olan karşılaşmada doğru skorunu en erken tahmin eden iki takipçiye atkı sponsoru olan Kırşehir Elektrik Teknisyenleri ve Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, yeşil-beyazlı ekibin galip gelmesi gerektiği maç olduğunu söyledi.
Kırşehirspor’da geçmiş yıllarda yöneticilik yapan, maddi ve manevi desteklerinden dolayı icralık duruma düşen Kenan Kerimoğlu, ligde iyi bir çizgi yakaladıklarını ve bunu Karadeniz Ereğli Belediyespor maçında da sürdürmesinin gerektiğinin altını çizen Başkan Kerimoğlu, “Lige gerçekten iyi bir başlangıç yaptık. Bunun devam etmesi gerekiyor. Eğer Kırşehir Belediyespor’un bu sezon şampiyonluk ipini göğüslemesi isteniyordu, mutlaka Karadeniz Ereğli Belediyespor maçını kazanması gerekiyor. Bu nedenle bu maç takımımızın kader maçlarından biri olacak. Çünkü karşımızda 5 haftadır galip gelemeyen bir takım var. Kazanmak için her şeyi yapacaklar. Aslında yıllardır benim de yöneticilik yaptığım Kırşehirspor maçlarında böyle durumlarda rakipler ya tamam, ya da devam maçıyla çıktıkları için bu maça büyük önem vereceklerini biliyorum. İşte bu durumda rakibimiz Karadeniz Ereğli Belediyespor karşısında iyi mücadele edersek puanla döneceğimizin kanaatindeyim. İnşallah bu zorlu deplasmanda 3 puanla döneriz. Skor tahmini yapacak olursak 3-1 kazanacağız” ifadelerini kullandı.
Kenan Kerimoğlu, bu sezon Kırşehir Belediyespor’un finansal ve tesis sorunu yaşamayan Bölgesel Amatör Lig’in örnek kulüplerinden biri olduğuna da dikkati çekerek “Takımımızın bu sezon şampiyon olmasını gönülden diliyorum. Her türlü imkana sahip olan futbolcularımızın kendilerine sunulan imkanların farkına varıp, formalarının hakkını vermeleri gerekiyor. Sezon başından bu yana bazı maçlarda beraber kalmamış olsaydı, bugün puan cetvelinde zirvede olurduk. Ama artık bunları unutup önümüze bakmamız gerekiyor. İnşallah bu hafta sonu karşılaşacağımız zorlu Karadeniz Ereğlispor’u yenerek çıkışa geçeriz. Birkaç maç üst üste alınacak galibiyetler şehrimizde şampiyonluk havası yaşanmasına ve dolayısıyla takımımıza sahip çıkmada artacaktır. Bu hafta galibiyetle dönersek, zoru başarmış olacağız. Şimdiden takımımıza başarılar diliyor ve üç puanla dönmelerini bekliyorum” dedi. 

Kırşehir Marangozlar Odası Başkanı Mustafa Genç:
“Şampiyonluk için bu maçtan galip gelmeliyiz”

Kırşehir Marangozlar Odası Başkanı Mustafa Genç, Bölgesel Amatör Lig, 6. Grup’ta mücadele eden ve topladığı 9 puanla üçüncü sırada bulunan Kırşehir Belediyespor’un bu sezon şampiyonluğa ulaşmasını gönülden istediğini ve bu hafta sonunda deplasmanda karşılaşacağı Karadeniz Ereğlispor maçından mutlaka galibiyetle dönecekleri inancında olduğunu söyledi.
KIRŞEHİR Belediyespor’un deplasmanda oynayacağı Karadeniz Ereğli Belediyespor maçı için “Kırşehir Amatör Ligi’nde atkı sponsoru olan ve sponsor olduktan sonra gazetemize bir açıklama yapan Kırşehir Marangozlar Odası Başkanı Mustafa Genç, şartlar ne olursa olsun Kırşehir Belediyespor’un bu maçı alacağını inandığını ifade etti.
Başkan Genç, “Yıllarca 2. ve 3. Lig’de Kırşehir’imizi temsil eden Kırşehirspor tarih sayfasından silinmesini ben ve hiçbir Kırşehirlinin kabul edeceğini sanmıyorum. Kırşehir’in profesyonel ligde olmamasının yıllarca üzüntüsünü yaşadık. Kırşehirspor bu sene büyük bir yapılandırmaya girerek adını Kırşehir Belediyespor olarak değiştirdi. Kırşehir Belediyespor adı altında gerçekten lige çok iyi bir giriş yaptı. İlk haftalarda şans tanınmayan takımımız bu zorlu süreci alnının akıyla çıkmasını bildi. Gerçekten büyük paralar harcayan takıma bırakın kafa kafaya oynamayı galibiyeti kaçırdı desek yerdir. Bizler bu memleketi karşılıksız seven insanlardan biriyiz. O yüzden bu memlekete var olduğumuz süre içinde ilin takımına sahip çıkmak zorundayız. Bu hafta gazeteci Salih Hançer’in açmış olduğu ‘Kırşehir Amatör Ligi’ sayfasında atkı sponsoru oldum. Salih kardeşim gerçekten bu işi severek yapan çok nadir insanlardan biri o yüzden ‘Başkanım bu hafta atkı sponsorum olur musun?’ demesinin ardından Salih kardeşimi kırmadım ve sayfasında yayınlanan yarışmada atkı sponsoru olmayı kabul ettim. Gerçekten zor bir deplasman olduğunu buradan net bir şekilde söyleyebilirim. Ama bizler bu zor deplasmandan alnımızın akıyla döneceğimize yürekten inanıyor ve güveniyorum. Karadeniz Ereğli Belediyespor’un gücü ortada. Puan cetvelimi elime aldığımda dile kolay tam 5 haftadır galibiyet yüzü göremiyorlarmış. O yüzden onlar açısından da bu karşılaşma büyük önem arz ediyor. Sözlerimin başında da belirttiğim gibi ben Kırşehir Belediyespor’a bu zorlu deplasmanda güveniyor ve inanıyorum. İnşallah puanla Kırşehir’e dönerler. Tabi ki gönlümden galibiyet geçiyor ama bu zorlu deplasmanda alınacak olan 1 puan da hiçte fena olmaz” dedi.
“Kırşehir Amatör Ligi” Genel Yayın Yönetmeni Salih Hançer’in, “Başkanım bir skor tahmini yapsan ne söylerdin?” demesinin ardından Marangozlar Odası Başkanı Mustafa Genç ise, “Gerçekten benim açımdan bu çok zor bir soru oldu. Şimdi benim gönlümden 2-1 Kırşehir Belediyespor’un galibiyeti geçiyor. Gollerimizi ise Ali Yıldırım ve Omar’dan gelecek. İnşallah bu skor karşılaşmanın ardından bizlere olumlu olarak neticelenir” şeklinde konuştu.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .