Kırşehir Kent Konseyi Bursa yolcusu

Kırşehir Kent Konseyi Bursa yolcusu

10.03.2015

Kırşehir Kent Konseyi, 2. Ulusal Kent Konseyleri Sempozyumu’na katılacak…

KIRŞEHİR’DE yaptığı birçok faaliyetle Kırşehir’in tarihi, kültürel değerlerini tanıtan Kırşehir Kent Konseyi, ulusal platformlarda da Kırşehir’i temsil etmeye devam ediyor.

Kırşehir Kent Konseyi, 2. Ulusal Kent Konseyleri Sempozyumu’na katılacak.
10-11 Nisan 2015 tarihinde Bursa’da düzenlenecek olan 2. Ulusal Kent Konseyleri Sempozyumu’na Kırşehir Kent Konseyi adına Genel Sekreter Fatih Mahmutoğlu ve Kent Konseyi Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kocaoğlu katılacak.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kocaoğlu tarafından sempozyumda Kırşehir Kent Konseyi ile ilgili bir bildiri sunulacak.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kocaoğlu, “Yerel Sürdürülebilir Kalkınma ve Kent Konseyleri: Kırşehir Kent Konseyi Örneği Üzerinden Uygulamalı Bir Çalışma” başlıklı bildiri sunacak.
Klasik, salt ekonomik içerikli bir kalkınma anlayışının geride kaldığını belirterek, artık toplumsal ve çevresel unsurların da gözetildiği sürdürülebilir kalkınma anlayışına geçilmesi gerektiğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kocaoğlu, “Sürdürülebilir kalkınmanın yerel düzeyde hayata geçirilmesi için en uygun yönetsel yapılanmalar ise kent konseyleridir. Kent konseylerine gerek Belediye Kanunu’nun Kent Konseyleri başlığını taşıyan ilgili maddesinde, gerekse de Kent Konseyleri Yönetmeliği’nde sürdürülebilir kalkınmayı sağlama görevi verilmiştir” dedi.
Kırşehir Kent Konseyi’nin de bu açıdan bakıldığında önemli bir örnek olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kocaoğlu, Kent Konseyi’nin faaliyetleri sayesinde ekonomik, sosyal ve çevresel içerikte pek çok yerel sürdürülebilir kalkınma uygulamalarına rastlandığını kaydetti.YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Semih Mehmet Erdi

Bursa Olay medya Kuruluşunun yönetim kurulu üyesi Mehmet Ali İnan; Boztepelidir.
İki kentide iyi bilmesi nedeni ile sizlere yararlı olacaktır.
Kırşehir Otogardan başlayıp Askerlik şubesinden Adliyeye oradan da Üniversite yerleşkesine uzanacak tramvay hattı konusunda da Bursa da bilgi alışverişi yapmanız
Kırşehir ve sizler için yararlı olacaktır.Saygılarımla,

10.03.2015, 18:50

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .